Belediyemiz, Bosnalı öğrencilere kırtasiye yardımına devam ediyor

Belediyemiz, Bosnalı öğrenciler için daha önce gönderdiği kırtasiye yardımlarını devam ettiriyor. Belediye, geçtiğimiz aylarda da yine Belediye Başkanı Muzaffer Külcü`nün de katılımıyla Bosna Hersek`te Bosnalı öğrencilere kırtasiye yardımında bulunmuştu. Hazırlanan ikinci kırtasiye yardım tırı da yola çıktı.

Bosna Hersek`te Yunus Emre Enstitüsü ile birlikte yürüttükleri “Tercihim Türkçe”; projesi kapsamında Türkçeyi seçmeli ders olarak alan öğrencilere yönelik hediyeler gönderdiklerini belirten Belediye Başkan Vekili Zeki Gül, “Daha önce Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve belediye ekibi Bosnalı öğrencileri hediyelerle ziyaret etmişti. Türkçeyi seçmeli ders olarak alan bu öğrencilere ulaştırılmak üzere 2 bin cetvel seti, 4 bin çizgili defter, 4 bin kareli defter, 24 bin kurşun kalem, 24 bin kırmızı kalem, 2 bin silgi, 2 bin kalemtraş, 2 bin okul çantasının bulunduğu ikinci kırtasiye yardım tırı da yola çıktı.”; dedi.

Türkçeye gönül veren Bosnalı çocukların kendileri için Türkiye`de eğitim gören çocuklardan hiçbir farkı olmadığını ifade eden Zeki Gül, ihtiyaç durumunda bu tür malzemeleri göndermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

25 Nisan 2016
171 kez görüntülendi