Engelli Eğitim Merkezi’nden Kutlu Doğum etkinliği

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle hazırladığı etkinlikle izleyicilerden büyük alkış aldı.

Buhura Kültür Merkezi`nde yapılan etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, İl Müftü Yardımcısı Abdullah Pamuklu, Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Mimar Sinan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fuat Bal ve çok sayıda davetli katıldı.İl Müftülüğü görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında hazırladıkları piyes, şiir, ilahi, dua, oratoryoile devam etti. Engelli öğrencilerin hazırlamış olduğu kısa bilgi yarışması yapılarak ödülleri verildikten sonra Engelli Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından oluşturulan koro eşliğinde küçük semazenler gösterilerini yaptı. Program sonunda davetlilere lokum ve kutlu doğum kitapları hediye edildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan program öncesi yaptığı konuşmada, Peygamberimiz (S.A.V)’inengellilere pozitif ayrımcılık uygulayan ilk kişi olduğunu belirterek,”Peygamberimiz (S.A.V)döneminde de engellisahabe vardı. Onların sosyal hayata katılımlarını sağlayan kolaylıklar getirmiş, meslekî anlamda ve istihdam boyutuyla yeni imkanlar sağlamıştır. Çorum Belediyesi olarak da engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Şehrimizde yaptığımız çalışmalarda engelli kaldırmak için hazırladığımız projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. İnsanlığı yüceltmek için bir olarak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum”; dedi.

29 Nisan 2016
161 kez görüntülendi