İstiklal İlkokulu’ndan örnek davranış

İstiklal İlkokulu öğrencileri atık pil toplama kampanyası çerçevesinde topladıkları 10.000 adet atık pili Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’a teslim etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan her yıl düzenledikleri yarışma ile en çok pil toplayan okulu ödüllendirdiklerini ifade ederek, “Çorum Belediyesi olarak şehrimizi daha temiz ve daha yaşanılabilir hala getirmek için çalışmalar yapıyoruz. Katı atık projemiz bunların en büyüğü. Evsel atıkların ayrıştırılması, atık yağlar ve atık pillerin toplanması gibi birçok projemiz devam ediyor. Bu projelerimize gelecekte şehrin hayatına yön verecek olan çocuklarımızın destek vermesi bizleri çok mutlu ediyor. Bu şekilde çevreye duyarlı nesil yetişmiş oluyor. Sizlere çevrenin korunması için yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum”; dedi.

İstiklal İlkokulu Müdürü Vedat Keskin, sınıf öğretmeni Kenan Toprakçı ve 4-F sınıf öğrencilerin ile birlikte yaptığı ziyarette konuşan İstiklal İlkokulu Müdürü Keskin, proje kapsamında okul idarecilerimiz, velilerimiz, çevre sakinleri ve okul öğrencilerimiz kapı kapı dolaşarak hem pilin çevreye verdiği zararı anlattığını hem de evlerde birikmiş atık pilleri topladıklarını söyledi. Keskin, “Okul içerisinde atık pille ilgili resim yarışması yaptık. 10.000 adet toplanan atık pil projenin amacına ulaştığını bizlere göstermektedir. Böyle bir proje düzenledikleri için Çorum Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz”; diye konuştu.

29 Nisan 2016
159 kez görüntülendi