Çorum Uluslararası Satranç Turnuvası ev sahipliği yapacak

23-28 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan `Çorum Uluslararası Satranç Turnuvası` nedeniyle Türkiye Satranç Federasyonu ile Çorum Belediyesi arasında protokol imzalandı. İmza törenine Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay katıldı.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül de, Çorum`da sportif faaliyetler alanında büyük atılımların olacağını ifade ederek, “Sportif faaliyetlerde birçok ilde olmayan ilkleri yaşatmaya çalışıyoruz. Turnuvaya, yaklaşık 10 ülkeden 400 sporcu katılacak. Çorum`da sadece fiziki güzellikler değil, kültürel, sportif faaliyetlerde de çok büyük atılımlar olacak”; diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, organizeye ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, Çorum`da ilk defa böyle bir organizasyon yapılacağını, bundan dolayı önem arz ettiğini söyledi.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, turnuvanın düzenlenmesinde desteklerinden dolayı Çorum Belediyesi`ne teşekkür ederek,”Çorum`da ilk defa Uluslararası Satranç Turnuvası düzenlenecek. Desteklerinden dolayı Çorum Belediyesi`ne teşekkür ediyorum. Son zamanlarda Anadolu`da bu tür faaliyetleri daha çok yapmaya çalışıyoruz. Çorum`da bunlara eklenen çok önemli bir il. Federasyon olarak bundan dolayı çok mutluyuz”; dedi.

05 Mayıs 2016
176 kez görüntülendi