Başkan Külcü ilk orucu Ramazan Çadırı’nda açtı

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ramazan ayının ilk orucunu iftar çadırında vatandaşlarla birlikte açtı.

Çorum Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak Ramazan ayı içerisinde hazırlanan Ramazan Çadırı, bu Ramazanda da hizmet vermeye devam edecek. Çorumpark altında kurulan çadıra, iftar saatinden önce gelen ve vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yemek kazanlarının başına geçerek yemek servisi yapmayı da ihmal etmedi.

Ramazan Çadırı’na gelen kalabalığa yönelik kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Rabbimize bizleri bir kez daha 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif ile buluşturduğu için hamd ediyoruz. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluşa vesile olur diye müjdelenen ve içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni barındıran mübarek ayın ilk akşamındayız. Ramazan Çadırı 30 gün boyunda ihtiyacı olan, işten çıkıp evine yetişemeyen, evinde değil de burada iftarını yapmak isteyen herkes için bu sofra açık olacak. Hayırseverlerimize yapmış oldukları hayırlardan dolayı teşekkür ediyorum”; dedi.

Ramazan ayının Türkiye ve İslam alemi için kavganın, çatışmanın, savaşların, küskünlüklerin sona erdiği bir Ramazan olması temennisinde bulunan Başkan Külcü, “Allah bu Ramazan’ı müminlerin birliğine, beraberliğine ve kardeşliğinin güçlenmesine vesile kılsın. İslam coğrafyasında ülkemizin içinde olduğu huzura sahip olamayan çok sayıda kardeşimiz var. İnşallah bayrama ulaştığımızda onlar da topraklarında huzuru, barışı tesis etmiş olurlar”; dedi.

Çadıra gelen vatandaşlarla tek tek yakından ilgilenerek hayırlı ramazanlar dileyen Başkan Külcü’ye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Cengiz Özkader eşlik etti.

İlk iftar Tütüncü’den

Bu yıl Ramazan Çadırı’nda ilk iftarı Mehmet Tütüncü verdi.

İlk İftar programına Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Cengiz Özkader, Hikmet ve Neslihan Tütüncü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İftarda Grup Sada birbirinden güzel ezgi ve ilahiler seslendirdi. İftar çadırında her gün 1000 kişiye iftar veriliyor.

08 Haziran 2016
238 kez görüntülendi