Belediyemiz, mezarlıkları gül ve çiçeklerle donatıyor

Belediyemiz, Ramazan Bayramı öncesinde şehirde bulunan tüm mezarlıklarda çiçeklendirme, ağaç budama, ilaçlama, temizleme ve bakım çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan konuyla ilgili yatığı açıklamada Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerinin Ulumezarlık, Hıdırlık, Çiftlik Mezarlığı ve Bayat Mezarlıklarında çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirdiğini söyledi. Ramazan Bayramı`na kadar Ulumezarlık`a 3 bin adet gül dikeceklerini vurgulayan Turhan Candan, “Arife günü mezarlıklarda her arife gününde olduğu gibi 55 bin adet top kadife çiçek dağıtımı gerçekleştireceğiz. Ot temizliği ve haşere ilaçlama çalışmalarımız devam ediyor. Mezarlıklarımız gül suyu kokacak. Mezarlık ziyaretlerinde yürüyemeyen ve engelli vatandaşlarımız için engelli tekerlekli sandalyeyi mezarlık girişlerinde hazır bulunduruyoruz. Mezarlıklarımızda Kabe’den canlı olarak Kur’an-ı Kerim okunuyor.”; dedi.

Mezarlıklara gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirten vatandaşlar, bayram öncesi gerçekleştirilen hummalı çalışma nedeniyle Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür etti.

01 Temmuz 2016
165 kez görüntülendi