Engelli Eğitim Merkezinden farkındalık etkinliği

Dünya Ekmek ve Gıda Günü nedeniyle “Bayat ekmeğini değerlendir, sofranı bereketlendir”; sloganı ile Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri tarafından “farkındalık” etkinliği düzenlendi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü de engelli gençlere destek verdi. Başkan Külcü, Saat Kulesi yanında stant açan gençleri ziyaretinde yaptığı konuşmada Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin öğrencilerin zamanlarını en güzel şekilde değerlendirdiklerini belirterek “Nakış, bilgisayar, aşçılık, seramik, çini, müzik ve özel eğitim gerektiren bireylere aile desteği ve masa tenisi branşlarında kurslar düzenliyoruz. Engelli bireylerimizin hem toplumun bir parçası olduklarını hissetmelerini, hem de edindikleri bilgilerle topluma daha yararlı bireyler haline gelmelerini sağlıyoruz. Bugünde Dünya Ekmek ve Gıda Günü nedeniyle hazırladıkları program, güzel bir örnektir”; dedi.

Başkan Külcü, Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisini gezdikten sonra, bayat ekmekten hazırlanan kurabiyelerin tadına bakarak öğrencilere çalışmalarında başarılar diledi.

22 Ekim 2016
501 kez görüntülendi