Ortaköy, tarihinde ilk kez sıcak asfaltla buluştu

Çorum Belediyesi, şehir merkezindeki asfalt çalışmalarını tüm hızıyla devam ettirirken ilçelerin ihtiyaçlarını da gideriyor.

Daha önce de diğer ilçelerin talepleri doğrultusunda çalışmalar yürüten Çorum Belediyesi bu kez de Ortaköy Belediyesi’ni tarihinde ilk kez sıcak asfaltla buluşturdu. tüm ilçelere hizmet götürme çalışmaları devam ediyor. Ortaköy ilçesinde başlatılan sıcak asfalt serim çalışmaları tamamlandı.

Çorum Belediyesi tarafından Ortaköy’de yapılan asfalt çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, ilçelerinde sıcak asfalt çalışmalarının büyük bir hızla tamamlandığını ifade ederek “Asfalt çalışmamızda bizlere en büyük desteği veren Çorum Belediyesi’ne ve Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye çok teşekkür ediyorum. 1000 yıllık bir yerleşim tarihine sahip olan Ortaköy, sıcak asfaltla 2016 yılında kavuştu” dedi.

Sıcak asfalt atılan bölgelerin önceden çamur deryası olduğunu ifade eden Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir,”Kilittaşı, sathi kaplaması bile olmayan bir yol bugün sıcak asfalt oluyor. Ortaköy bu zamana kadar sıcak asfalt görmedi. İlk kez ilçemizde sıcak asfalt serimi gerçekleşiyor. Marifet iltifata tabidir. Çorum Belediye Başkanımız Sayın Muzaffer Külcü, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde ilçemize gelerek Ortaköy’ü Çorum’un bir mahallesi olarak göreceğim ve her zaman destekçiniz olacağım demişti. Verdiği sözün bugün icraata dönüştüğünü görmekteyiz. 14 ilçeye hizmet elini uzatarak adeta Çorum’u büyükşehir yapmıştır. Halka hizmetin Hakka hizmet olduğunu kendine şiar edinen Çorum Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye ilçemize sağlamış olduğu büyük desteklerden dolayı şahsım ve ilçe halkım adına çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

24 Ekim 2016
192 kez görüntülendi