Belediyemizden Toplu Taşıma Ulaşım Rehberi

Belediyemiz,vatandaşların toplu taşıma araçlarından daha konforlu ve daha rahat kullanmaları amacıyla hazırlanan otobüs güzergah ve saat bilgilerinin yer aldığı “Toplu Taşıma Ulaşım Rehberi”; dağıtıyor.

Toplu ulaşımın şehrin genelini ilgilendiren önemli bir konu olduğunu ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorum`un trafik sorunlarının ve kent içi ulaşımının daha rahat ve kalıcı şekilde çözülmesi için projeler hazırlayıp, yatırımlar yaptıklarını söyledi. Toplu ulaşımla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip ettiklerini vurgulayan Candan, “Şehrimizdeki toplu taşıma durak ve terminal alanlarının düzenlenmesi ve revize edilmesi özel ulaşım dahil çeşitli ulaşım türlerinin düzenlenmesi, aktarmak olanaklarının geliştirilmesi, ana arterlerin akıllı ulaşım sistemleri ile donatılmasını sağladık. Daha yaşanabilir bir Çorum için çalışıyoruz.”; dedi.

Hazırladıkları toplu taşıma ulaşım rehberi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Turhan Candan, “Otobüs güzergah ve saat bilgilerinin yer aldığı bir kitapçık hazırladık. Hangi hattın hangi saatte nereden hareket edeceği ve hangi durakta saat kaçta olacağı gibi pratik bilgilere bu kitapçıkta yer verdik. Bu kitapçık toplu taşımada daha rahat hizmet alımı için vatandaşlarımızın mutlaka yanlarında bulundurmaları gereken bir rehber kitapçık. Hemşehrilerimiz bu rehberi kart dolum ve jeton satış noktaları, otobüs durakları ve otobüs amirliğinden de temin edebilirler.”; dedi.

01 Kasım 2016
176 kez görüntülendi