Başkan Külcü, Kent Park’taki çalışmaları inceleme

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü,tamamlandığında Çorum`un çehresini değiştirecek olan Kent Park inşaatında incelemelerde bulundu. İnşaatta yapılan çalışmalar hakkında Park ve Bahçeler Müdürü Eyüp Aytekin ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

2009 yılında göreve geldikleri günden itibaren kent estetiği ve yeşil alan çalışmalarıyla Çorum`u yeşil içinde bir şehir haline getirdiklerini söyledi.

Son yedi yılda 182 semt parkı ve 18 büyük parkı Çorum halkının hizmetine sunduklarını vurgulayan Başkan Külcü, “Yeşil alan ve park çalışmalarında en büyük projemiz Kentpark projesidir. Kentpark`taki çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Kentpark, tamamlandığında şehrimizdeki en büyük parkın yaklaşık 4 katı büyüklüğünde olacak. Yaklaşık 200 dönüm alan üzerinde inşa edilen parkta çay bahçeleri, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, çocuk oyun alanları, çocuklar için trafik eğitim parkı, açık hava konser alanı, amfi tiyatro gibi eğlence, spor ve dinlence gibi çok amaçlı bölümler yer alacak. Çorum`un en büyük yeşil alanı olacak park ile birlikte şehrimiz her anlamda daha güzel bir görünüme kavuşacak. 2017 yılı sonunda Kentpark`ı hemşehrilerimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz”; dedi.

Kask takarak inşaat sahasını gezen Başkan Külcü, park yapımında çalışan işçilerle sohbet ederek onlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

01 Kasım 2016
167 kez görüntülendi