Kent Konseyi’nden ”15 Temmuz” deneme yarışması

Çorum Kent Konseyi, şehitleri her fırsatta yad etmek, aziz hatıralarını yaşatmak amacıyla “15 Temmuz Darbe Girişiminin Ruhumuzdaki İzleri”; konulu deneme yarışması başlattı.

Çorum Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, FETÖ Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe kalkışmasına Türk milletinin geçit vermediğini belirterek “Kalkışma hareketi Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Hükûmetimiz, kolluk kuvvetlerimiz ve halkımızın kahramanca mücadelesi sonucunda engellenmiştir”; dedi.

Düzenledikleri yarışma ile halkın millî, manevi ve kültürel değerlerini önemseyen, koruyan, geliştiren, vatanını, bayrağını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, millî birlik, demokrasi ve yurt bilinci ile yoğrulmuş bir vatandaşlık bilinci oluşturmayı amaçladıklarını kaydeden Candan, yarışmaya katılmak isteyenlerin www.corumkentkonseyi.org adresinden yarışma ile ilgili bilgilere ulaşabileceklerini söyledi.

Candan, yarışma sonrasında dereceye girenlerin ödüllendirileceğini ve denemelerin kitap haline getirileceğini sözlerine ekledi.

03 Kasım 2016
179 kez görüntülendi