Medeniyet konuşmaları kaldığı yerden devam ediyor

Belediyemiz, Medeniyet Konuşmaları kapsamında Türkiye`nin önde gelen fikir adamlarını Çorumlularla buluşturmaya devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Medeniyet Konuşmalarına her ay medeniyet tasavvuru alanında çalışmaları olan ünlü bir isim katılıyor. Bahar döneminde başlayan ve 15 Temmuz süreci nedeniyle ara verilen Medeniyet Konuşmalarının 25 Kasım 2016 Cuma günü Doç. Dr. Ömer Türker`in yapacağı sunum ile tekrar başlayacağını söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “2016 yılı itibariyle başladığımız Medeniyet konuşmalarında bu zamana kadar Prof. Dr. Tahsin Görgün, Lütfi Bergen, Rasim Özdenören, Prof. Dr. Süleyman Seyfi Öğün, Prof. Dr. Ekrem Demirli ve Metin Karabaşoğlu önemli isimlerle Çorum halkını buluşturduk. 25 Kasım`da başlayacak olan güz dönemi programları ile de yine önemli isimleri Çorum`a davet ettik. Güz dönemi ilk programını da Doç. Dr. Ömer Türker ile başlatıyoruz.”; dedi.

Yeni dönemde Prof. Dr. Mustafa Şentop, Prof. Dr. M. Naci Bostancı, Prof. Dr. Yasin Aktay, Prof. Dr. İlhan Kutluer, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Halil Üçer ve Cihan Aktaş gibi isimlerin Çorum`a gelerek medeniyet algısı üzerine konuşmalar yapacaklarını hatırlatan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, tüm Çorum halkını 25 Kasım 2016 Cuma günü saat 18.00`da Turgut Özal Konferans Salonu`nda yapılacak olan “İbn-i Sina Düşüncesinde Medeniyet”; konulu sunumu dinlemeye davet etti.

03 Kasım 2016
206 kez görüntülendi