Başkan Külcü, ”İnsanlığın ölçüsü tabiata bakışla ilgilidir”

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum’u daha güzel ve daha yeşil hale getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Orman Bölge Müdürlüğü Çorum Şubesi tarafından düzenlenen ‘Tabiat Turizm’i çalıştayının açılışında konuşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın her genel müdürlüğünün bir Bakanlık derecesinde olduğunu belirterek, Bakanlığın yaptığı her çalışmada Türkiye’ye yeni bir ufuk açtığı dile getirdi.

Bu çalıştaylarda ortaya çıkan sonuçların ilgili olan herkese ayrı bir vizyon kazandırdığını kaydeden Başkan Külcü, “Bu da yarınlara daha emin adımlarla yürümemize yardımcı olacak” dedi.

Türkiye’de turizmin deniz, güneş ve kumdan ibaret olduğunun algılandığını dile getiren Külcü, “Aslında kişi başı en düşük harcamayı deniz turizmi için gelenler yapıyor. Tarih, tabiat ve kültür turizmi için gelenler daha fazla harcama yapıyorlar. Bundan dolayı tarih, tabiat ve kültür turizmi değerlerimiz korunmalıdır” şeklinde kaydetti.

Dünyada ki herşeyin insanoğlu için yaratıldığını ve bunları kullanırkende, kullanma- koruma dengesine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Külcü, “Herkes bu konuda hassas davranmalıdır. Belediye olarak bizde meseleye böyle bakıyoruz. Çorum’a bir yandan binlerce fidan dikerken diğer yandan da güzel bir görüntü için yetişmiş ağaçları toprakla buluşturuyoruz. Bulduğumuz heryere park yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Külcü, sözlerini “İnsanlığımızın ölçüsü tabiata bakışımızla ilgilidir.” dedi.

23 Kasım 2016
177 kez görüntülendi