Vergi borçlarında son gün bugün

Emlak vergisinin 2. taksiti, iş yeri çevre temizlik vergisinin 2. taksiti ve borç yapılandırmadan yararlanılan borçların ödenmesi için son tarih 30 Kasım 2016.

Belediye olarak vatandaşların borçlarını rahatça ödeyebilmeleri için yaklaşık bir aydır öğle arası ve hafta sonları ilgili birimleri ve vezneleri açık tuttuklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, “6736 sayılı kanundan faydalanarak borçlarını yapılandıran vatandaşlarımızın Taksitli borç yapılandırmışlarsa 1. taksiti, peşin borç yapılandırmışlarsa borçlarının tamamını ödemesi için son tarihin 30 Kasım 2016. Vatandaşlarımızın, gecikmeden kaynaklanacak cezalarla karşılaşmaması ve yapılandırmalarının iptal olması için son ödeme tarihini geçirmeden borçlarını ödemesi gerekmektedir.”; dedi.

Başkan Yardımcısı Yabacıoğlu, emlak vergisi 2. taksiti ile iş yeri çevre temizlik vergisi 2. taksiti için de son ödeme tarihinin 30 Kasım 2016 olduğunu ifade etti. Yabacıoğlu, “Vatandaşlarımızın borçlarını ödemesi için her türlü kolaylığı sağlıyoruz. 30 Kasım Çarşamba günü borçlarını ödemek için müracaat eden vatandaşların ödeme işlemi bitinceye kadar da vezneler açık tutulacak.”;diye konuştu.

30 Kasım 2016
214 kez görüntülendi