Belediyemiz, karla mücadeleye hazır

Belediyemiz, havaların soğuması ve meteorolojinin Çorum`a kar yağacağı tahmini üzerine kar ve buzlanmayla mücadele timi oluşturdu. Belediye, kar ve buzla mücadele için personel, araç ve iş makineleri ile hazırlık çalışmalarını tamamladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, her yıl olduğu gibi bu yıl da kış aylarının gelmesiyle birlikte gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, “Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri ve Zabıta Müdürlüğü`ne bağlı4 adet özel donanımlı kar küreme ve tuzlama aracı, 15 tuzlama aracı, 4 greyder, 6 bekoloder, 410 personelimizle 24 saat üç vardiya halinde karla mücadele için ekiplerimiz hazır beklemektedir.”; dedi.

Karla mücadele çalışmalarının bu yıl da sorunsuz şekilde sürdürülmesi için birinci önceliklerinin şehir içi otobüs güzergahları ve hastanelere ulaşımın sorunsuz sağlanması olduğunun altını çizen Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “Ana arterler, cadde ve sokaklarımızda kar ve buzlanmadan kaynaklanan herhangi bir tıkanmaya yer vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızdan kış lastiklerini taktırmalarını ve trafiğe bu şekilde çıkmalarını rica ediyoruz. Ayrıca, 153 Alo Zabıta hattı da vatandaşlardan gelen istek ve şikayetleri alıp, ilgili müdürlüklere bildirecek ve çözüme kavuşturulması amacıyla çalışmalarını 24 saat sürdürmeye devam edecek.” dedi.

01 Aralık 2016
207 kez görüntülendi