Magandalar otobüs durağının camını kırdı

Belediyemiz tarafından toplu taşıma araçlarından faydalananlar için yapılan modern otobüs durakları vatandaşlara büyük bir konfor sağlarken bazı kendini bilmezler de bu duraklara zarar vermeye devam ediyor. Kendini bilmez kişiler Mimar Sinan Mahallesi`ned bulunan klimalı otobüs durağının camlarını kırdı.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Çorum Belediyesi`nin Çorum`u daha güzel ve yaşanabilir hale getirmek için önemli çalışmalar yaptığını, bu çalışmaların büyük bir kesim tarafından takdir edildiğini ancak böylesine örnek hizmetlere bazı kendini bilmezler tarafından zarar verildiğini söyledi. Çorum halkının vergileriyle yapılan tüm bu hizmetlere niçin zarar verildiğini bir türlü anlayamadıklarını kaydeden Candan, “Hemşehrilerimizin daha konforlu ve rahat bir toplu ulaşım hizmete almaları amacıyla örnek çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Kapalı ve klimalı otobüs duraklarımız birçok belediyeye örnek oldu. Halkımız da bu hizmetimizi takdir etti. Geçtiğimiz aylarda da buna benzer üzücü hadiseler yaşanmıştı. İki gün önce de Mimar Sinan`da bulunan bir klimalı durağın camı kendini bilmez dört kişi tarafından kırıldı. Hemşehrilerimizin vergileriyle yapılmış bu hizmetlere zarar verilmesi Çorum halkını ve bizleri üzmektedir.”; dedi.

Şehir magandalarının tespit edildiğini ve gerekli cezaları almaları için emniyet birimlerine şikayette bulunduklarını dile getiren Turhan Candan, “Hemşehrilerimiz, hizmetlerin en güzeline layık. Otobüs duraklarına zarar veren magandaları gören hemşehrilerimizin Alo 153 Zabıta`yı arayıp bilgi vermelerini rica ediyoruz.”; dedi.

Vatandaşlar magandalara tepkili

Mimar Sinan Mahallesi`nde Çorum Belediyesi tarafından yapılan klimalı otobüs duraklarına magandalar tarafından saldırı mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Mahalle sakinlerinden İsmail Başyiğit, saldırıya kınayarak halka yapılan bir hizmete bu şekilde zarar vermeye kimsenin hakkı bulunmadığını belirterek ” Bu hizmetlerden herkes yararlanıyor. Özellikle bu duraklar kış günlerinde vatandaşların sıcak bir şekilde otobüs beklemesini sağlıyor. Bu şekilde zarar verilmesini doğru bulmuyorum.”; dedi.

Yine mahalle sakinlerinden Hacı İçbudak adlı vatandaş da durağın camının kırılmasına tepki göstererek “Bunun kırılması hem memleket için hem millet için hem de insanlık için bir ayıptır. Bu milli bir servettir. Böyle bir hizmete hıyanet edilmemesi gerekir. Bu bizim malımız, malına hıyanetlik eden bir insandan her şey beklenir. Ben şahsen utanıyorum bu durumdan. Senin benim paramla yapılıyor bunlar. Devlet herkesin faydalanması için böyle bir hizmet yapmış, bu hizmete zarar verenler insanlığın yüz karası. Bugüne kadar böyle hizmet Çorum’a yapılmadı.”; diye konuştu.

Gülcihan Savaş da otobüslerin ve otobüs duraklarının milli bir servet olduğunu belirterek “Bu kırılan cam için ben kendi adıma üzülürüm. Çorum’umuza, insanlarımıza hatta hayvanlarımıza sahip çıkmamız onları sevmemiz gerekiyor.”; diye konuştu.

Hüseyin Ceylan

Klimalı otobüs durakları ile kışın soğuğunda bile sıcacık bir ortamda otobüs beklediklerini belirten Hüseyin Ceylan da “Bizim için milyon liralar harcanarak yapılan bu hizmetlerin çarçur edilmemesi gerek. Bu yapılanın hiç yakışığı yok. Allah adam etsin yapanları.”; dedi.

Hitit Üniversitesi`nde eğitim gördüğünü söyleyen Burak Demirci adlı öğrenci de Çorum’a üniversite okumak için geldiğini ve Çorum`u çok sevdiğini belirterek “Belediye çok güzel işler çıkartıyor, çok güzel hizmetler yapıyor. Ben bu sistemi bir İstanbul’da gördüm bir de Çorum’da gördüm. Başka şehirlere de gittim ama böyle kapalı durak hiç bir yerde yok. Yapılan bu davranışı çok terbiyesizce buldum”; diye konuştu.

Abdullah Özgür de Belediyenin güzel hizmetlere imza attığını dile getirerek mahalle sakinleri olarak bu tür hizmetlere sahip çıkmaları gerektiğini söyledi. Abdullah Özgür, “Mahalleli olarak sahip çıkmamız gerekiyor. Kamu malına zarar veremleri gördüğümüz zaman uyarmamız gerekiyor. Kimin yaptığı belirsiz ama yapılmaması gerekiyor.”; diye konuştu.

27 Aralık 2016
184 kez görüntülendi