Belediyemiz, 2. Kurumlar Arası Spor Şölenini başlatıyor

Belediyemiz, ilkini geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği Kurumlararası Spor Şöleni’nin ikincisini gerçekleştiriyor. Spor şöleninin kapsamını daha da genişleten Belediye, bu yıl ilçelerden ve kamu kurumları dışındaki dernek ve vakıflardan da başvuru alacak.

Çorum Belediyesi’nin sporu yaygınlaştırmak ve sporun bir yaşam tarzı haline gelmesi için çok sayıda etkinlik düzenlediğine dikkat çeken Belediye Başkan Muzaffer Külcü, sporu sevdirerek, insanların merkezine sporu almalarını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Çorum Belediyesi’nin spor yatırımlarının her kesim tarafından takdir edildiğini vurgulayan Başkan Külcü, “Mahallelere spor salonları yapıyoruz. Semt parklarına spor alanları ve yürüyüş yolları inşa ediyoruz. Kültür merkezlerimizde vatandaşlarımızın spor yapmalarına imkan veren çeşitli aktiviteler düzenliyoruz. Ulusal çapta ve dünya çapında çeşitli spor müsabakalarına ev sahipliği yapıyoruz. Halk koşuları düzenliyoruz. Sporu sevdirmek ve insanlarımızı spora teşvik etmek için birimlerarası ve kurumlar arası spor şölenleri düzenliyoruz. Kısacası sporu hayatın merkezine almak için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz” dedi.

Bu yıl düzenlenecek olan Kurumlar Arası Spor Şöleni için kayıtların başladığını ifade eden Başkan Külcü, “Bu yıl şölenimize ilçelerden de takımlar başvuru yapabilecek. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarımızı da spor şölenimize katılmaya davet ediyorum. ” dedi.

İkincisi düzenlenen kurumlar arası spor şöleninde erkek sporcuların voleybol, bowling, dart ve masa tenisi branşlarında takımlar halinde, satranç branşında ise bireysel olarak yarışacaklarını belirten Külcü, “Kadın yarışmacılar ise, bowling, dart, masa tenisi ve satranç branşlarına müracaat edebilecekler ve bütün branşlarda bireysel olarak mücadele edecekler.” dedi.

Son başvuru tarihi 20 Ocak 2017 Cuma günü olan spor şölenine müracaatlar Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğüne yapılıyor.

 Spor Şöleni katılım formları için tıklayınız

13 Ocak 2017
191 kez görüntülendi