Başkan Külcü’den yeni dükkan sahiplerine çağrı

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Küçük Sanayi Sitesi`nde dükkan sahibi olan esnafa çağrıda bulunarak, “Yüzde 10`luk ek ödemeyi 3-4 ayda halledin dükkanlarınızı hemen teslim alın.”; dedi.

Kooperatifin Mali Genel Kurulu`nda alınan 15 ayda ödeme kararının, parasının tamamını ödeyenler için haksızlık olacağına işaret eden Başkan Külcü, baharla birlikte dükkanların anahtarlarının teslim edileceğini belirtti.

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Mali Genel Kurulu`nda konuşan başkan Külcü, konuyla ilgili şunları söyledi; “15-20 gün önce bir Mali Genel Kurul yaptılar. Ödemeleri gereken yüzde 10 civarında bir fark var. Bunu 15 ayda ödeme kararı almışlar. 24 ayda tüm dükkanların bitirildiği bir inşaatçılık dönemi yaşıyoruz. 15 ay oturup ayda 200-300 lira para toplansın diye beklersek bu ödemelerin tümünü yapan kardeşlerimize de haksızlık olur. Şehre de haksızlık olur. Ben buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. Esnaf kardeşlerimiz o yüzde10 farklarını 15 ay beklemeden 3-4 ay içinde halletsinler. Ve gelsinler mart-nisan veya mayıs aylarında da inşallah anahtarlarını alsınlar. Burayı ben şehrin geleceği açısından önemsiyorum. Yapılan işinde şöyle bir sonucunu gördük. Esnafımızla beraber hangi işi yaptıysak hangi işe birlikte el attıysak biz daha o işi tamamlamadan işin değeri iki-üç katına çıktı. Biz ayrılık gayrılık çıkartmak yerine işimizi emeğimizi birleştirip birlikte bir hayal kurduğumuzda birlikte bir proje hazırladığımızda ve onları hayata geçirmek için birlikte çalıştığımızda Allah o işe bereket veriyor. Bu konu da beş on tane tecrübe yaşamış biri olarak bunu söylüyorum.”;

16 Ocak 2017
190 kez görüntülendi