15 Temmuz Milli İrade ve Vatan Sevgisi konulu yarışmayı kazananlar belli oldu

Belediyemiz tarafından düzenlenen 15 Temmuz Milli İrade ve Vatan Sevgisi konulu kompozisyon, şiir ve hikaye yarışmasında dereceye giren evlatlarımızı ödüllendirdik.

Yarışmada jüri özel ödülünü de Engelli Eğitim Merkezi öğrencilerimizden Bekir Madan kazandı.

Belediyemiz tarafından Çorum genelinde ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen “15 Temmuz Milli İrade ve Vatan Sevgisi” konulu yarışma sonuçlandı.”15 Temmuz Milli İrade ve Vatan Sevgisi” konulu kompozisyon, şiir ve hikaye yarışmasına gönderilen eserler arasında yapılan değerlendirmeyle yarışmada dereceye girenler belli oldu.

Türkiye Cumhuriyetinin milli iradesine yapılan saldırı ve darbe teşebbüsünün öğrenci gözüyle algılanması, darbe girişimi sonucu demokrasi adına şehit ve gazi olan vatandaşlarımızın destansı mücadelelerinin daha iyi anlaşılmasının sağlanması, öğrencilerdeki milli iradenin pekiştirilmesi ve demokrasinin öneminin kavramaları amacıyla böyle bir yarışma düzenlediklerini söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik etti.

Başkan Külcü, Çorum Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği yarışmaya 173 öğrencinin katıldığını kaydetti.

Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirmeler sonuncunda kompozisyon dalında, Mustafa Kemal Ortakolu’ndan Muhammed Çalbıyık 1.’inci, Kargı Atatürk Ortaokulu’ndan Beyza Çetinkaya 2.’inci, 23 Nisan Ortaokulu’ndan Rabia Marım 3.’üncü oldu.
Şiir kategorisinde ise Alaca Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Melike Coşkun 1.’inci, Mimar Sinan Ortaokulu’ndan Halil Bozdağ 2.’inci, 23 Nisan Ortaokulu’ndan Berre Kevser Özer 3.’üncü oldu.
Hikaye yarışmasında ise Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi’nden Mustafa Taha Eceviş 1.’inci, Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Amine Avcu 2.’inci, Osmancık Ömer Derindere Fen Lisesi’nden Reyhan Özturkut 3.’üncü oldu.

15 Temmuz Milli İrade ve Vatan Sevgisi konulu kompozisyon, şiir ve hikaye dallarından düzenlenen yarışmanın ödül töreni 25 Nisan 2017 Salı günü Saat:14.00’da Belediyemiz Buhara Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

11 Mayıs 2017
437 kez görüntülendi