2.KYK Spor Oyunları protokolü imzalandı

Bu yıl 2. si düzenlenen ÇORUM KYK Spor Oyunları Protokolü Çorum Belediyesi ve KYK Çorum İl Müdürlüğü arasında imzalandı.

İmza töreni öncesinde ilk konuşmayı KYK İl Müdürü Erol Kavuncu yaptı. Kavuncu Türkiye genelinde 700 bin gence hizmet veren KYK’ların bu gençlerin yeme içme gibi ihtiyaçlarının yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerinde büyük önem taşıdığını söyledi. Kavuncu Türkiye’de ilk kez geçtiğimiz yıl Çorum Belediyesi tarafından düzenrlenen KYK spor oyunlarının büyük ilgi gördüğünü 900 sporcunun mücadele ettiğini bu yıl hedeflerinin 1500 kişiye ulaştırmak olduğunu belirterek bu organize nedeni ile Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve Spor Müdürü Nadir Solak ile tüm personeline teşekkür etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ise geçen yıl ilkini yaptıkları KYK Spor Oyunlarında altı branşta 954 sporcunun mücadele ettiğini bu yıl sayının 1500’ü geçmesini amaçladıklarını söyledi. Gül, bu yıl iki farklılık olduğunu birincisinin geçen yı l sadece merkez yurt öğrencileninin katıldığı müsabakalara bu yıl ilçedeki öğrencilerinde katılabileceğini söyledi.

Gül diğer değişikliğin ise futsal yerine Atletizm branşının dahil edildiğini söyledi. Futsal branşında mücadelenin üst seviyeye çıkması nedeni ile bazı olumsuzluklar yaşanması nedeni ile bu yıl projeden çıkartıldığını yerine ise Atletizm’in alındığını belirtti. Bu yıl Atletizm, Satranç, Masa Tenisi, Dart, Voleybol ve Bowling branşlarında müsabakalar yapılacağını belirten Gül, başvuruların 5-20 Şubat tarihleri arasında yapılacağını kura çekiminin 24 Şubat’ta yapıldıktan sonra müsabakalarında 26 Şubat pazartesi günü başlayacağını söyledi.

Müsabakalar sonunda altı kategoride dereceye girecek 172 sporcuya toplam 32.500 tl ödül dağıtılacağını belirten Gül, birincilerin 300, ikincilerin 200 üçüncülerin 150 dördüncülerin ise 100 lira ödül alacağını belirterek turnuvada tüm müsabakalarda mücadele edecek sporculara başarılar diledi.

29 Ocak 2018
290 kez görüntülendi