2. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası Çorum’da yapılacak

Belediyemiz ile Türkiye Satranç Federasyonu arasında imzalanan iş birliği protokolü ile 2. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 2-7 Mayıs tarihinde Çorum’da yapılacak.

İş birliği protokolüne Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Belediye Spor İşleri Müdürü Nadir Solak, Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Prof.Dr. Yusuf Doğruer ve Satranç İl Temsilcisi Hasan Özer Gökmen katıldı.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay imza töreninde yaptığı konuşmada, Çorum Belediyesi’nin kendilerineher zaman destek olduğunu söyledi. Geçen yıl yaptıkları uluslararası satranç turnuvasının bu yıl ikincisini yapacaklarını belirten Gülkız Tülay, “Çorum’a birkaç yıldır Satranç Federasyonu’nun önemli organizasyonlarını vermeye çalışıyoruz. Amatör branşlarda yerel yönetimlerin desteği bizim için çok önemli. Çorum Belediyesi’nin bizlere verdiği her türlü destek için teşekkür ediyoruz” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül de yaptığı konuşmada Çorum Belediyesi’nin Türkiye Satranç Federasyonu ile adeta kardeş iki kurum olduğunu söyledi. Satranç Federasyonu’nun Çorum’da güzel organizasyonlar yaptığına vurgu yapan Zeki Gül, “Tüm organizasyonlarda olduğu gibi geçtiğim yıl düzenlenen uluslararası satranç turnuvasını da büyük bir başarıyla tamamladık. Bu başarılarımızdan dolayı Satranç Federasyonumuz 2. Uluslararası Satranç Turnuvası’nı da 2-7 Mayıs 2017 tarihinde Çorum’da yapma kararı aldı. Diğer federasyonlarımızla birlikte de önümüzdeki günlerde bu tür organizasyonları Çorum’da gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Zeki Gül ve Gülkız Tulay protokolü imzaladı.

09 Mayıs 2017
271 kez görüntülendi