20 semt parkı daha yapıyoruz

Semt parkları ve büyük parklarla şehri donatmaya devam ediyoruz. Belediye olarak, park ve yeşil alanlarda yaptığımız çalışmalar aralıksız sürüyor.

2009 yılından beri 185 modern semt parkını Çorum halkının kullanımına sunduklarını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “Çorum’u yeşil bir kent haline getirmek için modern parklar, semt parkları, çocuk oyun alanları ve yürüyüş yolları yapıyoruz” dedi.

2017 yılında da 20 semt parkı yapma hedefi diyen Zahir, “6 tane semt parkımı tamamladık. 7 tanesinin de inşaatı devam ediyor. 4 tanesinin ihale çalışmaları devam ederken, 3 parkın da projeleri hazırlanıyor. Yaptığımız semt parklarımızla hemşehrilerimiz rahat bir nefes alıyor. Çocuk oyun alanları ile çocuklar oyuna doyuyor.” dedi. Zahir, parklarda yaptıkları aydınlatma sistemleriyle yaz aylarında Çorum halkının akşam geç saatlere kadar bu parkları kullanabildiklerinin altını çizerek “Özellikle yaz aylarında akşamları parklarımız bu aydınlatma sayesinde cıvıl cıvıl oluyor.” dedi.

Yeşiller içinde spor yap
Belediye Başkanı Yardımcısı Alper Zahir “Vatandaşlarımızın sporlarını daha kolay ve ulaşılabilir olarak yapmaları için uygun olan semt parklarımıza da yürüyüş yolları ve fitness aletleri yapıyoruz. 38 parkımıza 41 takım fitness aleti 5 parkımıza da engelli kardeşlerimiz için spor aletleri yaptık. Yürüyüş yollarımız ile halkımız sağlıklı ve konforlu bir ortamda spor ve yürüyüş yapma imkânına kavuştu. 2017 yılında yapımına başladığımız ve başlayacağımız parklarımızda da bu çalışmalarımız artarak devam edecek.”diye konuştu.

11 Ağustos 2017
299 kez görüntülendi