4.Uluslararası Hitit Koşusu’na kayıtlar başladı

Çorum Belediyesi tarafından organize edilen Uluslararası Hitit Koşusunun 4.sü 13 Mayıs 2018 tarihinde koşulacak. Koşular için kayıtlar www.hititkosulari.org adresi üzerinden alınmaya başlandı.

Çorum’da sporun yaygınlaştırılması ve geniş kitlelere ulaştırılması için 2009 yılından beri spor alanında çok sayıda yatırım yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum Belediyesi olarak her türlü sporu desteklemek, yaygınlaştırmak, geliştirmek çabası gösterirken bir yandan da her yaştan Çorum halkının spor yapması için ortamlar hazırladıklarını vurguladı.

3 yıldan beri büyük bir titizlikle organize ettikleri ve bu yıl 4.’sünü gerçekleştirecekleri ödüllü Uluslararası Hitit Koşusu için hazırlık çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Külcü, “Bu yıl geçtiğimiz yıllara göre daha çok katılımlı bir yarış olacak. 50 ülkenin temsil edildiği Avrupa Atletizm Birliği iki yıldan beri Uluslararası Hitit Koşusunu yakından takip ediyordu. Uluslararası Hitit Koşumuz Avrupa Atletizm Birliği tarafından üç yıldızlı yarışlar kategorisine alınarak dünya çapında atletizm yarışma takviminde yerini aldı. Hitit Koşusu bu üç yıldız ile Avrupa’nın en prestijli yarışları arasına girmeyi başardı.” dedi.

Hitit Koşusu Çorum’un tanıtımına büyük katkı sağlayacak

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 13 Mayıs 2018’te yapılacak olan 4.Hitit Koşusu’nun duyurusunun tüm dünyada yapılacağının altını çizdi. Yapılacak olan bu tanıtımla birlikte Hitit Koşusu’na katılımın da uluslararası alanda artacağını dile getiren Külcü, “Şehrimizde turizmin canlanması için her türlü çalışmayı hayata geçiriyoruz. Çorum’u bir spor kenti yapma yolunda yaptığımız çalışmalarla şehrimizin tanıtımına da büyük katkılar sağlamış oluyoruz” dedi.

Külcü, Çorum halkını Hitit Koşusu’na katılmaya davet etti

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum halkını Hitit Koşusuna katılmaya davet etti. Çorum halkının her zaman ve her yerde spor yapması için spor alanları oluşturduklarını ifade eden Başkan Külcü, “10 km genel klasman ve 3 km’lik halk koşusu olarak iki kategoride yapılacak olan koşumuza hemşehrilerimizden destek bekliyoruz. Önemli olan derece yapmak değil spora destek vermektir. Yarışmaya katılacaklar www.hititkosulari.org adresinden kayıt yaptıra bilirler. Kadın – erkek herkesi her zaman spor, her yerde spor ve herkes için spor sloganımızın da hayata geçirilmesine katkı sağlamak için 4.Uluslararası Hitit Koşusu’na bekliyoruz” dedi.

23 Ocak 2018
409 kez görüntülendi