3 bin çocuğa bayram hediyesi

4 yılda 16.500 çocuğa giyecek yardımı

Çorum Belediyesi olarak her dini bayramda yaptığımız gibi Ramazan bayramı öncesinde de 3 bin çocuğu bayramlık giyisilerle sevindirdik. Bayramlık giyeceklerini alan çocuklar, Başkan amcalarına teşekkür etti.

Belediyemiz Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen giyecek dağıtım programında bayram hediyelerini kendileri seçen çocukların mutlulukları yüzlerine yansıdı.

Çorum Belediyesi’nin sosyal belediyecilikte Türkiye’deki marka belediyelerden biri haline geldiğini söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum’da yaşayan 260 bin nüfusun tamamına yönelik hizmet verdiklerini belirtti. Çocukların mutluluklarının her şeye bedel olduğunu, çocukların sevincinin yaptıkları diğer hizmetlerle kıyas edilemeyecek kadar önemli olduğunun altını çizen Başkan Külcü, “Yeni doğan çocuk için hoş geldin bebek ziyaretinden yaşlılarımız, ulu çınarlarımızın ev temizliğine kadar, kadın ve gençlerimize yönelik çalışmalardan engelli kardeşlerimize yaptığımız tüm bu çalışmalar, çok sayıda belediye tarafından da örnek alındı ve uygulanmaya çalışıldı. Tüm bunları gördükçe bizim de çalışma azmimiz daha da artıyor.” dedi.

Giyecek yardımı yapılan çocukların ve ailelerinin isimlerine mahalle muhtarları, okullar ve gıda bankamızdan aldıkları listelerden yola çıkarak ulaştıklarını vurgulayan Başkan Külcü, “Ramazan Bayramı öncesinde 3 bin evladımıza ayakkabı, pantolon, tişört, çoraptan oluşan giyeceklerden hediye ettik. Çocuklarımız bayrama yeni kıyafetleriyle girmenin mutluluğunu yaşacak. Dört yıl önce başladığımız proje kapsamında bu zamana kadar 16 bin 500 çocuğumuza bayram hediyesi verdik. Bundan sonrada bu çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

15 Haziran 2017
327 kez görüntülendi