3. Hitit Koşusu kayıtları başladı

Hitit Koşusu, Avrupa’da yıldızlı koşular arasına girdi

Belediyemiz tarafından geleneksel olarak düzenlenen Hitit Koşusunun bu yıl üçüncüsü düzenlenecek. İlk kez düzenlendiği 2015 yılından itibaren her yıl prestiji artarak devam eden koşuya bu yıl da çok sayıda atletin katılması bekleniyor.

Türkiye ve Dünya çapında önemli bir yer edinen Geleneksel Hitit Koşusu’nun 14 Mayıs 2017 Pazar günü koşulacağını söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, koşuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yarışların, 10 km genel klasman, 10 km Türk sporcu, veteranlar ve 3 km halk koşusu olmak üzere 4 klasmanda yapılacağını belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yarışların Avrupa Atletizm Birliği (European Athletics) tarafından yıldızlı yarışlara dahil edildiğini söyledi.

Hitit Koşusunun ilerleyen yıllarda Türkiye’de olduğu kadar dünyada da ses getiren bir yarış olacağına inandığını belirten Başkan Külcü, “Biz Hitit Koşusu’nun ilkini yaparken Türkiye ve dünyada spor camiasında yer bulacak bir spor faaliyeti olmasını arzulayarak bu işe başladık. İlkini yaptık Türkiye’de yankı bulan bir koşu organizasyonu oldu. İkincisinde ise dünya atletizm çevrelerinde yankı bulan, uluslararası atletizm camiası tarafından takdir edilen bir organizasyon oldu. Bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğiz ve ilk iki yıla göre daha fazla katılımın olduğu, daha geniş çaplı, kalitenin bir çıta daha üste çıktığı bir organizasyon olacak. Geçtiğimiz yıl yarışların organizasyonunda gösterdiğimiz üstün başarı ile European Athletics tarafından yıldızlı yarışlar kategorisinde değerlendiriliyoruz ” dedi.

Geleneksel Hitit Koşusu’na başvuracak atletlerin ve Çorum halkının 13 Mayıs 2017 Cumartesi gününe kadar www.hititkosulari.org internet adresi üzerinden kayıt yaptırabileceklerini belirten Başkan Külcü, tüm Çorum halkını ¬Hitit Koşusuna davet etti.

16 Mayıs 2017
216 kez görüntülendi