5. Trap yarışları başlıyor

Belediyemiz tarafından bu yıl 5.’sü gerçekleştirilecek olan trap yarışları 7 Temmuz 2019 Pazar günü yapılacak. Çorum’u sporla anılan bir şehir haline getiren belediyemiz, sporun her branşına büyük önem veriyor.

Şehrimizde yaşayan herkesi sporun en az bir branşına dahil etmeyi hedefliyoruz diyen Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Her yıl büyüyerek devam eden Trap Yarışlarına bu yıl katılımın daha fazla olmasını bekliyoruz. Hemşehrilerimiz ve şehir dışından gelen yarışmacılarımızın hem spor yapıp hem de eğlenerek ve stres atarak güzel bir hafta sonu geçireceğini düşünüyorum. Müsabakalarda dereceye giren yarışmacılara kupa, madalya ve para ödülleri verilecek. Yarışmacıların fişek ve plak ihtiyacı Çorum Belediyesi tarafından karışlanacak. Gelen atıcı ve misafirlere öğle yemeği ikramında bulunacağız.” dedi.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu ve Çorum Tüm Avcılar ve Atıcılar Derneği ile birlikte düzenleyecekleri 5. Trap Yarışlarına kayıtların ücretsiz olduğunu belirten Başkan Aşgın, “Yarışmalar profesyonel erkekler, profesyonel erkekler 50 yaş üzeri, avcılar, avcı veteranlar, bayanlar, 13-17 yaş erkekler olmak üzere altı kategoride yapılacak. Kayıtlar tüm sporcularımız için atış günü saat 09.00-12.00 arasında atış poligonunda yapılacak” dedi ve 07 Temmuz Pazar günü Çimento Fabrikası’nın arkasında bulanan Melikgazi Atış Poligonu’nda düzenlenecek 5. Trap Yarışlarına tüm Çorum halkını davet etti.

04 Temmuz 2019
700 kez görüntülendi