6. Akıl Oyunları başladı

Belediyemiz tarafından bu yıl 6.’sı düzenlen Akıl Oyunları NFK Gençlik Merkezinde başladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün ilk hamlesi ile başlayan akıl oyunlarının ödül töreni ise 2 Haziran 2017 Cuma günü saat:17.00 da Buhara Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül oyunların açılışında yaptığı konuşmada, gençlerin katılımının kendisini mutlu ettiğini söyledi. Gül, “Öğrencilerimizin ruh ve moral halini bozan oyunlar ve alışkanlıklar yerine, kendisine daha büyük katkı sağlayacak, gelecekte nasıl hamleler ve hareketler yapabileceğini öğreten akıl oyunları ile uğraşıyor olması bizim için çok önemli. Kültür, sosyal ve eğitim faaliyetlerinde Milli Eğitim camiasını yanımızda görmekten öğrencilerimize katkı sağlanmasından çok memnunuz. 2 Haziranda Buhara Kültür Merkezi’nde yapacağımız akıl oyunları ödül törenimizde öğrencilerimizi ödüllendireceğiz. 6. Akıl Oyunları’nda öğrencilerimize başarılar temenni ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyükde yaptığı konuşmada Çorum Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl 6.’sını gerçekleştirdikleri akıl oyunlarına 46 okuldan 693 öğrencinin katıldığını söyledi. Büyük, “Satranç, mangala, abokone, reversi, resfebe, koridor, becerikli yapılar branşlarında yapılacak olan yarışma bugün satranç turnuvamız ile başladı” dedi.

Büyük, “Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü ve ekibi eğitim nerede kendileri oradalar.Kendilerine eğitime vermiş oldukları destekler için teşekkür ediyor öğrencilere başarılar diliyorum”diye konuştu.

05 Haziran 2017
206 kez görüntülendi