8. Kitap ve Kültür Günleri bugün kapılarını açıyor

Çorum Belediyesi tarafından bu yıl 8.si düzenlenecek olan Geleneksel Kitap ve Kültür Günleri 20 Nisan 2018 Cuma günü başlıyor. Çorum Valiliği karşısında bulunan Kent Meydanına kurulan fuarın resmi açılışı bugün saat 13.30’da Belediye Başkanı Zeki Gül tarafından gerçekleştirilecek.

Bu yıl Fuara 20’nin üzerinde yayın evinin katıldığını söyleyen Belediye Başkanı Zeki Gül, Kitap ve Kültür Günleri’ne Çorum halkının ilgisinin her geçen yıl daha da arttığını ifade etti. Çorum halkının ve kitapseverlerin istekleri doğrultusunda ünlü yazarları Çorumlularla buluşturduklarını dile getiren Başkan Gül, tüm kitapseverleri 29 Nisan 2018 tarihine kadar açık kalacak Kitap ve Kültür Günlerine davet etti.

Ünlü Yazarlar Çorumlularla buluşacak

Belediye Başkanı Zeki Gül, geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de Kitap ve Kültür Günleri kapsamında ünlü yazarları Çorum’da okurlarıyla buluşturacaklarını vurguladı.

Venhar Sağaroğlu, Merve Özcan, Fatih Duman, Fatih Çıtlak, Mete Yarar, Vehbi Vakkasoğlu, Mehtap Kayaoğlu, Didem Demirel, Nehir Aydın Gökduman gibi önemli yazarların Kitap ve Kültür Günleri kapsamında okurlarıyla buluşacağını vurgulayan Başkan Gül, “Yazarlarımız okullarda, Kent Meydanı’nda okurlarıyla söyleşi yapacak. Sonrasında ise kitap fuarında hayranları için kitaplarını imzalayacaklar.” dedi.

Yerel Şair ve Yazarlar Kitap Fuarında söyleşi yapacak

Belediye Başkanımız Zeki Gül, 8. Kitap ve Kültür Günleri’nde bu yıl bir ilk defa yerel şair ve yazarlarımız Çorumlularla buluşacak dedi.

Yazar ve Şair Muzaffer Gündoğar, Hasan İpek, Mehmet Öztürk, Ali Ekber Beyaz, Bahri Güven, Naci Bahtiyar, İbrahim Gösterir, Fatma Nilüfer Yalçınkaya, Hasan Korkmaz ve Salim Demir 20 Nisan – 29 Nisan 2018 tarihleri arasında Kent Meydanında kurulan Kitap Fuarında sevenleriyle buluşacak.

İlk yazar buluşması VenharSağaroğlu ile başlayacak

Bu yıl 8.si düzenlenen Kitap ve Kültür Günleri’nde okur-yazar buluşmasının ilki Venhar Sağaroğlu ile gerçekleşecek. 22 Nisan 2018 Pazar günü saat 13.00’da Kitap Fuarında kitapseverlerle buluşacak. Devamında ise sevenleri için kitaplarını imzalayacak.

20 Nisan 2018
448 kez görüntülendi