Abdurrahim Karakoç’u Oğlu Anlattı

Belediyemiz şair-yazar Abdurrahim Karakoç’un ölümünün 10. yıldönümü nedeniyle konferans düzenlendi. Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa ünlü şairin oğlu Prof. Dr. Enderhan Karakoç konuşmacı olarak katıldı. Prof. Dr. Karakoç, programda babasının yaşamından kesitler sundu.

Programa Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, Büyük Düvenci Belde Belediye Başkanı Necmettin Yalçın, Belediye Başkan Yardımcımız Turhan Candan ve çok sayıda yazar ve öğrenciler katıldı.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enderhan Karakoç, dava adamı, şair ve yazar babası Abdurrahim Karakoç’un eğilip bükülmediğini vurgulayarak, “Hiçbir zaman Allah rızası, hak ve hakikâtın dışına çıkmadı. Nizam-ı Âlem, İ’lây-ı Kelimetullah davasından vazgeçmedi.” dedi.

Konuşmasında gençlere seslenen Prof. Dr. Karakoç, “Gençler sizleri çok seviyoruz. Ülkemizi sizlere emanet etmek isterken anneleriniz, babalarınız, öğretmenleriniz sizler için mücadele ediyor. Bu vatanı sizlere emanet ederken ismini andığımız babam gibi edebiyat, tarih, kültür, sanat gibi her alanda yetişmiş insanların sizlerin duygu dünyasında mutlaka yer alması gerekiyor. Çağımız dijital çağı. Gençler, dijital bir çağda yaşıyorsunuz ancak okuduğunuz bir kitabın ilk sayfasında, orta sayfasında veya son sayfasında bir mesaj almıyor olabilirsiniz fakat okuyacağınız bir kelime sizlerin hayatını değiştirebilir.” dedi.

Program sonunda Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın,  Prof. Dr. Enderhan Karakoç’a çiçek takdim etti.

08 Haziran 2022
89 kez görüntülendi