“Ailemle Kitap Okuyorum” yarışması sona erdi

Belediyemizin öğrenciler ve velileri arasında kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla düzenlediği Ailemle Kitap Okuyorum yarışması sona erdi.

Belediyemiz gençlik merkezlerinde eğitime destek hizmeti alan öğrenciler, ile anne ve babalarının katıldığı yarışmada 1602 kişi yarıştı.

21 Mart’ta başlayan ailelerde sınav heyecanı 2 Nisan da yapılan sınav ile sona erdi.Yarışmanın ödül töreni 17 Nisan 2016 Pazartesi günü yapılacak. Yarışmada dereceye girenlere Çorum Belediyesi tarafından 1.’ye 1.000 TL, 2.’ye 750 TL, 3.’ye 500 TL ödül ve okul çantası, kırtasiye malzemeleri hediye edilecek.

Çocuğunun Çorum Belediyesi Gençlik Merkezlerine giderek takviye dersler aldığını söyleyen Yüksel Tavukcı,düzenlenen yarışma ile tekrar okuma alışkanlığı kazandığını belirtti. İlkokul, ortaokul ve lise döneminde öğrendiği bilgilerin çoğunu unuttuğunu belirten Tavukcı,”Yarışma ile tekrar Peygamber Efendimizin hayatı ve dinimizle ilgili bilgilerimizi tazeledik. Ayrıca çocuklar büyüklerini örnek aldıkları için, bizler kitap okumaya başlayınca onlarda kitap okumaya başladı. Çocuğum 3 yıldır Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi’ne gidiyor. Bu projeye aileyi ve öğrenciyi birlikte dahil etmesi bizleri çok mutlu etti. Bizlerde yavrularımızla birlikte aynı hedef için bir şeyler yapmanın mutluluğunu yaşadık. Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye teşekkür ediyor, bu tür çalışmaların devamını diliyoruz” diye konuştu.

Gençlik Merkezi öğrencileri de yarışmadan duydukları memnuniyeti ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

09 Mayıs 2017
284 kez görüntülendi