Alaaddin’in Sihirli Lambası çocuklarla buluşuyor

Çocuklara yönelik hazırlanan müzikli ve danslı Alaaddin’in Sihirli Lambası adlı tiyatro oyununu 07 Ekim Cumartesi günü minik seyircileriyle buluşturuyoruz.

Çorum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen kültür ve sanat etkinlikleri aralıksız devam ediyor. Murat Altınok’un uyarlayıp yönettiği Alaaddin’in Sihirli Lambası adlı tiyatro gösterisi ücretsiz olarak 07 Ekim Cumartesi günü 11.00 – 14.00’da iki seans olmak üzere çocuklarla buluşacak.

Oyunun konusu kısaca şöyle: “Mucizeler Mağarası’nda bulduğu sihirli lamba, Alaaddin’in hayatını değiştirir. Ancak kötü kalpli Cafer ve papağanı Yagu, lambanın gizli güçlerinin peşindedir. Alaaddin ve maymunu Abu, lamba cini ile birlikte, güzel prenses Yasemin’i kötü yürekli Cafer’den kurtarmak ve kendisiyle evlenebilmek için uçan halıları bayan halıyı da yanlarına alarak saraya gelirler. Alaaddin’in kimse de olmayan bir gücü vardır. O da sihirli lambası… Kılıktan kılığa giren yerinde duramayan, çılgın cini sayesinde Alaaddin artık bir prensdir.”

04 Ekim 2017
398 kez görüntülendi