“Aliya” tiyatro oyunu Çorumlularla buluşuyor

Çorum Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında Bosna Hersek’in efsanevi lideri Aliya İzzetbegoviç’in hayatını konu edinen “Aliya” tiyatro oyunu Çorumlularla buluşturuyor. 24 Ocak 2018 Çarşamba günü Devlet Tiyatro Salonundaki oyun saat 19.00’da başlayacak.

Türkiye ve Bosna Hersek’in birbirine gönül bağı ile bağlı olduğunu ve Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in Türk halkının gönlünde ayrı bir yerinin olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, “Bilge Kral’ın yaşamı, Bosna Hersek’in bağımsızlığı için verdiği mücadele insanlık için büyük bir örnektir. Aliya İzzetbegoviç kimdir diye merak edenler için “Aliya” Çocukları küçük kurşunlarla mı vururlar anne” adlı oyunu Çorum halkıyla buluşturacağız. Tüm halkımızı bu güzel oyunu izlemeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Elçin Gürler’in yazdığı, Hidayet Erdinç’in yönettiği, dekor ve kostüm tasarımını Sibel Tomaç’ın üstlendiği tek perdelik “Aliya” oyununu Çetin Kaya, Tuna Gürcoşkun, Ali Oğuz Şenol, Özgür Aygün, Özge Sivrikaya, Romina Buldanlıoğlu, Emre Avşar, Burak Çevik, Emre Özmen ve Muhammed Bozoklu sahneleyecek.

23 Ocak 2018
335 kez görüntülendi