Badminton’da kardeşlik turnuvası yapıldı

Kaybedenin olmadığı turnuvada kardeşlik kazandı

Belediyemiz Gençlik Merkezleri, çocukların ve gençlerin ahlaki gelişimlerine katkı sağlamak ve sporu yaygınlaştırmak için badminton kardeşlik turnuvası düzenledi.

Çocuklara ve gençlerin spora yönelimini yaygınlaştırıp sporu sevdirmek, arkadaşlık, dostluk sevgisini artırmak, birlik ve beraberlik duygularını geliştirmek için bahar dönemi badminton kardeşlik turnuvası düzenlendi. Turnuvaya belediyemiz Gençlik Merkezleri, Çorum Belediyespor, Samsun İlkadım Belediyesi, Halk Eğitim Kültür Spor, Yazıçarşı Gençlik Spor, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu Badminton Takımları katıldı. Turnuvada toplam 67 sporcu mücadele etti.

Kaybedeni olmayan, kazananın dostluk, kardeşlik, spor ahlakı olduğu badminton spor şenliğine katılan çocuk ve gençler turnuva sonrasında bowling, buz pateni, masa tenisi gibi etkinliklere katılarak eğlenceli saatler geçirdi. Ayrıca kardeşlik turnuvasına katılanlara Çorum Belediyesi tarafından sporcu çantası ve tangram seti hediye edildi.

Kardeşlik turnuvasına katılan çocuklar ve gençler çok eğlendiklerini ifade ederek, “Belediyemiz gençlik merkezleri bizleri spora teşvik ediyor. Bu tür kardeşlik organizasyonlarının devamının yapılmasını istiyoruz. Bizlere bu imkanı sunan Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye teşekkür ediyoruz.” diye konuştular.

09 Mayıs 2017
209 kez görüntülendi