Başkan Aşgın’dan Bedesten ve Çok Katlı Yeraltı Otopark’ında inceleme

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim dönemi verdiği sözlerden biri olan ve Recep Tayyip Erdoğan Caddesi üzerinde yapımına devam edilen Bedesten ve Çok Katlı Yeraltı Otoparkı inşaatında incelemelerde bulundu.

Çorum Belediyesi olarak kültür vizyonu ve turizm alt yapısını geliştirme konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Aşgın, Bedesten gibi yapılarla Çorum’u donattıklarını vurguladı. Başkan Aşgın, “Önce Çoruminia’yı yaparak başladık. Tarihi Kültür Yolu projemiz devam ediyor. Dikiciler Arastamızdaki restorasyon çalışmamızı tamamladık ve önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştireceğiz. Saat Kulemizin etrafındaki dükkânlarda Cephe Sağlıklaştırma çalışmamızı tamamladık.” dedi.

“Bedesten hızla yükseliyor”

Bedesten inşaatında çalışmaların hızla devam ettiğini, şehre böylesine güzel bir eserin kazandırılması için herkesin elinden gelen gayreti gösterdiğini vurgulayan Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Tarihi görünümlü Bedesten’de 22 dükkân, 2 katlı 211 araçlık yer altı otoparkı yer alacak. Otopark kısmı büyük oranda tamamlandı. Firma güzel çalışıyor. Bedesten hızla yükseliyor. Şehrimize böyle güzel bir eseri kazandırmak için herkes elinden geleni yapıyor. Firma çalışanlarımıza ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Recep Tayyip Erdoğan Caddesi üzerinde bulunan bu güzel eseri de şehrimize kazandırmış olacağız. Bu yıl içerisinde açılışını gerçekleştirecek olmanın da heyecanını yaşıyoruz.” diye konuştu.

Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın Bedesten inşaatı inceleme ziyaretinde, Belediye Başkan Yardımcımız Zübeyir Tuncel, Etüd Proje Müdürü Sait Toraman ve firma yetkilileri hazır bulundu.

21 Şubat 2022
170 kez görüntülendi