Başkan Gül, Avrupa Birliği Delegasyon yöneticileri ile toplantı yaptı

Belediye Başkanı Zeki Gül, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği üyeleri ile bir araya gelerek çeşitli konularla toplantı gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Zeki Gül yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Başkanı Müsteşar FrancoisBegeot, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Sektör Yönetici Elif Ceyda Torcu, Ahmet Karan ile sıcak bir ortamda Çorum için önemli bir toplantı gerçekleştirdik dedi.

Başkan Gül, “Avrupa Birliği destekleri ile şehrimize 30 yıl hizmet verecek olan Katı Atık Tesisimizi hayata geçirdik. Çorum merkez ve ilçeleriyle birlikte vahşi depolamadan düzenli depolama sistemine geçti. Eski depolama alanlarının ıslah edilmesiyle birlikte haşere oluşumunun yanı sıra yeraltı suların kirlenmesi, çevreye kötü koku yayılması ve atıkların rüzgârla etrafa yayılıp çevreyi kirletmesinin 25-30 yıl önüne geçildi. Şimdi ise Avrupa Birliği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile şehrimizin açısından önemli bir proje için görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Yeni Atıksu Arıtma Tesisi için girişimlerimiz devam ediyor. Bu projemizi de Avrupa Birliği Hibe projeleri kapsamında yapmak istiyoruz. İnşallah olumlu sonuçlar alacağız. Destekleri için Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Başkanı Müsteşar FrancoisBegeot’a ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Başkanı Müsteşar FrancoisBegeot ise Çorum’a Katı Atık Tesisi yapımında bulunduk. Güzel sonuçlar aldık. Şimdi ise Atık Su Arıtma Tesisi Projesi hazırlamak için çalışmalarımız devam ediyor. Bu projeye bizde destek vermek istiyoruz. Belediye Başkanı Zeki Gül ve ekibi Çorum için gayret gösteriyor. Çalışmalarında kolaylıklar diliyorum diye konuştu.

Belediye Başkanı Zeki Gül’e toplantıda, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Su ve Kanalizasyon Müdürü Zübeyir Tuncel ve Katı Atık Tesisi Sorumlusu Engin Türkoğlu eşlik etti.

10 Ağustos 2018
325 kez görüntülendi