Başkan Gül, “öğrencilerimizin bu davranışları geleceğimiz adına beni çok ümitlendirdi”

İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nin hazırladığı “Topluma Hizmet projeleri” (Çorum CIP) kapsamında Türkiye’nin dört bir yanına giden gönüllü öğrenciler, 6-12 Şubat tarihlerinde Çorum’da sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Çorum’a gelen öğrenciler Belediye Başkanı Zeki Gül’ü ziyaret etti.

Öğrencilerimizin bu davranışları geleceğimiz adına beni çok ümitlendirdi diyen Belediye Başkanı Zeki Gül, normalde İstanbul’da yaşayan öğrencilerimiz, sosyal sorumluluk gereği öğretmenleriyle birlikte Çorum’a gelerek huzurevi, sevgievleri, hayvan barınağını ziyaret etti. Bu çocuklarımız yaşlılara, hastalara hizmetin ne olduğunu, evlatların annelerine babalarına bakmadığı bir dönemde İstanbul’dan gelerek başkalarının annelerini babalarını ziyaret etmeleri beni çok memnun etti. Böyle duyarlı gençler geleceğimize ümitle bakmamıza vesile oluyor. Bu güzel projeyi hazırlayan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, tüm öğrencilerimizin gözlerinden öpüyorum dedi.

Toplumsal Hizmet Projesi’nin akademik alanın ötesinde bir eğitim olduğunu ifade eden İstanbul Kabataş Erkek Lisesi Edebiyat Öğretmeni Melike Selcan Kalkan, öğrencilerimiz sosyal alanda gerçek ve ciddi problemlerle yüzleşerek yapıcı çözüm ve öneriler üretiyor. Öğrencilerimiz bu proje ile kişisel çıkar gütmeden, toplum içinde faydalı çözüm önerileri uygulayarak ve toplumda farkındalık yaratmayı amaçladı. Bu şekilde topluma karşı sorumluluklarını da yerine getirmiş oldu. Proje kapsamında öğrencilerimiz Çorum’a gelerek huzurevi, aşevi, barınak, köy okulları ve sevgi evleri ziyaretleri yapıt. Bir yandan da Çorum’un tarihi ve kültürel yapısını tanımaya zaman buldu. Bizlere destek veren Belediye Başkanı Zeki Gül’e misafirperverliklerinden dolayı okulum ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum diye konuştu.

Öğrencilerden Elif Begik ve Zeynep Bozoklu ise, arkadaşlarımızla birlikte sosyal yardımlaşma projesi gerçekleştiriyoruz. Şehir içi projelerimiz olduğu gibi yılda birkaç kez de şehir dışı projeleri yapıyoruz. Çeşitli kurumlarda gönüllü olarak çalışıyoruz dedi.

12 Şubat 2018
741 kez görüntülendi