Başkan Külcü, ev ziyaretlerine devam ediyor

İki başlılık ortadan kalkacak

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, 16 Nisanda yapılacak olan referandum öncesi ev ziyaretlerine devam ediyor. Yeni anayasayı anlattığı ve referandum süreci ile ilgili bilgiler verdiği ev ziyaretlerinde yeni anayasayla ilgili soruları da yanıtlayan Başkan Külcü’ye ziyaretlerde ilgi de hayli yoğun oluyor.

Ev ziyaretlerine Gülabibey Mahallesi ile devam eden Başkan Külcü, ziyarette yaptığı konuşmada, vatandaşların referandumda neyi oylayacağını, niçin evet diyeceklerini çok iyi anladığını söyledi.

Uzun yıllardır Türk halkının da mevcut anayasanın güçlü bir Türkiye için yetmediğini bildiğini söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Milletimiz artık neyin nasıl olması gerektiğini çok iyi biliyor. Bugün iki başlı bir hükümet modeli var ve bu model Türkiye’nin gelişmesinin önünde engel teşkil etmeye başladı. Bu sistem darbelere, krizlere açık bir sistem. Başbakan da Cumhurbaşkanı da ikisi de güçlü yetkilerle donatılmış durumda. Yapılacak değişikle bu iki başlılık ortadan kalkacak.” dedi.

Tek adamlık sistemi diyenlerin CHP’ye bakmaları gerektiğini söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “7 seçim kaybettiği halde CHP’nin başında durmaya devam eden, istifa etmeyen Kemal Kılıçdaroğlu tek adamdır” dedi.

09 Mayıs 2017
243 kez görüntülendi