Başkan Külcü’ye Ortaköy’de sevgi seli

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü Ortaköy ilçesini ziyaret etti.
Belediye Başkan Yardımcıları Alper Zahir ve Ahmet Yabacıoğlu’nun da katıldığı ziyarette AK Partili Belediye Meclis Üyeleri de hazır bulundu. Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir ve AK Parti İlçe Başkanı Osman Kara tarafından ilçe girişinde karşılanan Muzaffer Külcü, Cuma namazını Merkez Büyük Camii’de kıldıktan sonra esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Yapımında sona gelinen Cumhuriyet Parkı ile Cemal Erboyacı Parkı’nı gezen Külcü, Saat Kulesi Meydanı’nda düzenlenen programda ilçe halkıyla buluştu. Çorum Belediyesi’nin katkılarıyla devam eden asfalt ve tretuar çalışmalarını yerinde inceleyen Külcü, Ortaköy Belediyesini de ziyaret ederek belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Şehitlere Dua
Ortaköy Belediyesi tarafından düzenlenen şehitleri anma programı Cemal Boyacı Parkı yanında gerçekleşti. Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün de katıldığı programa Ortaköy Kaymakam Vekili Coşkun Doğan, İlçe Belediye Başkanı Taner İsbir, bazı daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Program dahilinde Atatürk Anıtı ve Türk büyüklerinin büstlerinden oluşan Cumhuriyet Parkını gezen Başkan Külcü ve beraberindekiler, Cemal Boyacı Parkındaki Şehitler Çeşmesinde dua etti. Muhammed Mustafa Gül’ün Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda duayı İlçe Müftüsü İbrahim Türkan yaptı. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmalarla devam eden program, mevlid yemeğiyle sona erdi.

“Ayağınıza taş değmesin”
Ortaköy ziyareti sırasında halkla buluşan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Saat Kulesi Meydanında çiçeklerle karşılandı. İlçe içindeki yolların asfaltlanmasını sağlayan Başkan Külcü’yü sevgi ve muhabbetle karşılayan vatandaşlar, memnuniyetlerini dile getirdiler. “Yol çalışmaları için teşekkür ediyoruz” diyen bazı Ortaköylü kadınlar, Külcü için, “Ayağınıza taş değmesin. Allah sizden razı olsun” diye dua ettiler.

Ortaköy’e 1.5 milyon yatırım
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Ortaköy ve Karahacip’in ihtiyaçları doğrultusunda bugüne kadar ilçeye 1,5 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını açıkladı. Geçen yıl başlayan ve bu yıl devam eden asfalt çalışmalarından bahseden Muzaffer Külcü, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir’in ilçenin gelişimi için yaptığı girişimleri takdirle izlediğini söyledi. Külcü, “Yerel seçimlerden önce bu meydanda bir söz vermiştim. Seçilmemiz halinde Ortaköy’e Başkanımız’la birlikte hizmet edeceğimizi söylemiştim. Allah’a çok şükür, bu sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Külcü’den Ortaköy halkına düğün salonu müjdesi
Ortaköy’ün ihtiyaçlarının karşılanması hususunda Çorum Belediyesi olarak ellerinden gelen desteği sunmaya gayret ettiklerini belirten Başkan Külcü, ilçeye düğün salonu yaptırma sözü verdi. Düvenci Beldesi’ne yaptırdıkları gibi Ortaköy’e de bir düğün salonu kazandırmayı istediğini anlatan Külcü, “Güzel günlerde kullanın” dediği ilçe halkından, müjdesinin takipçisi olmalarını istedi. Külcü, “Allah, birliğimizi-dirliğimizi daim eylesin. Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin” diye konuştu.

Geri dönüş yok
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, kalkınma yolunda ilerlemeye devam eden Türkiye’nin tüm engellemelere rağmen yükselişini sürdürdüğünü söyledi. 15 Temmuz darbe girişimi gibi hain kalkışmalarla Türkiye’nin ilerlemesinin durdurulmaya çalışıldığına dikkat çeken Külcü, “ Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, ne yaparlarsa yapsınlar bayrağımızı indiremeyecek, ezanımızı dindiremeyecek, vatanımızı bölemeyecekler. Bu kararlılıktan bir adım dahi geriye dönüş yok” dedi.

Terör saldırıları başta olmak üzere yaşanan gelişmelerin arka planına işaret eden Külcü, şunları ifade etti:

“Ülkemiz bir süredir ağır olaylar yaşıyor. Zaman zaman ekonomik ve siyasi sıkıntılar başgösteriyor. Sorunları büyüterek kalıcı hale getirmek isteyen dahili ve harici ellerin tezgâhladığı terör olayları yaşıyoruz. Rabbim’den şehitlerimize rahmet, kederli aileleri ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Bin yıldır bu topraklardayız. Canları ve kanlarıyla bu toprakları bizlere yurt eden ecdadımızdan Allah razı olsun. 15 Temmuz’da bu millet, o kahraman ecdadın torunları olduklarını bir kez daha gözler önüne serdi. Cumhurbaşkanımız’ın da dediği gibi, ne yaparlarsa yapsınlar bayrağımızı indiremeyecek, ezanı dindiremeyecek, vatanımızı bölemeyecekler. Bu kararlılıktan bir adım dahi geriye dönüş yok. Ülkemiz üzerinde hain emelleri olanları, kurdukları oyunların içine gömeceğiz. Cumhurbaşkanımız, Barzani’yi uyarmıştı. ‘Akıllı ol, ABD’nin oyununa gelme’ demişti. N’oldu, elindekinden de oldu. Türkiye Cumhuriyeti, sınır ötesi harekatları ile terör koridoru çabası içinde olanları da boşa çıkaracak. Terörü ve işbirlikçilerini yerle bir edeceğiz. Allah, metanetiyle örnek olan milletimizden razı olsun. ‘Peki, biz bunları niye yaşıyoruz?’ diye soranlar olabilir. Eyvallah demediğimiz için… Artık talimat verdikleri, önlerinde el bağlayan bir ülke yok. Büyüyen, güçlenen ve gelişen, kendi silahlarını üreten Türkiye’yi gördükçe kuduruyorlar. Nerden saldıracaklarını şaşırıyorlar. Onlar tuzak kursunlar, tuzak kuranların en hayırlısı Allah’tır. Hainlerin tuzaklarını Allah’ın izniyle boşa çıkaracağız. Türkiye, nereden nereye geldi. Recep Tayyip Erdoğan’la yeni Türkiye’nin temelleri atılmaya başlandı. Yeni bir devletten değil, anlayıştan bahsediyorum. O günden bugüne, olmaz denilen, hayal görülen ne varsa bir bir gerçek oldu. Muhanet komşu adamı hacet, ev sahibi yaparmış. Parasını verdiğimiz halde teslim alamadığımız silahlı insansız hava araçlarını kendimiz yapmaya başladık. Teröristlerin başına bu silahlarla bomba attıkça, sesi başka yerlerden geliyor. Türkiye büyük bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. Bu değişimin mimarı olan milletimizin eline, yüreğine sağlık. Ülke olarak 15 yılda çok büyük badireler atlattık. Yaşadığımız her zorluğun sonunda kolaylık olacağı düşüncesiyle yürüdük. Bu yolda daima milletle yürüdük. Allah’ın izniyle 2023’e kadar Türkiye, bu yolun devamında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline gelecek.”

Kaymakam’dan Başkan Külcü’ye övgü
Mecitözü Kaymakamı ve Ortaköy Kaymakam Vekili Coşkun Doğan, Şemdinli’deki terör saldırısında can veren şehitlere rahmet dileyerek yaralılara acil şifalar temennisinde bulundu. “Allah, birlik ve beraberliğimize kast edenlere fırsat vermesin” diyen Coşkun Doğan, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün Çorum ve ilçeleri için yaptığı çalışmalardan övgüyle söz etti.

Şehir merkezinin mücavir alanı yerine tüm il sınırları içine hizmet götüren Çorum Belediyesinin adeta büyükşehir belediyesi gibi tüm ilçelerde yatırımlarının bulunduğuna işaret eden Doğan, “Ortaköy ilçemize verdiği destek nedeniyle de başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Ortaköy’e hizmetlerinden dolayı Başkan Külcü ile Başkan Yardımcıları Alper Zahir ile Ahmet Yabacıoğlu’na plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

 

 

04 Kasım 2017
424 kez görüntülendi