Belediye Alaybey Sokak’ta genişletme yapıyor

Çorum Belediyesi şehirdeki trafiği rahatlatmak için yeni yollar açmaya, yoğun kullanılan sokakları genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Belediye Başkanı Zeki Gül yaptığı açıklamada, “Halihazırda5  m genişliğinde olan ve araçların park etmesi sonucunda yaklaşık 3 metresi kullanılabilen Alaybey Sokak, 3194 Sayılı İmar Kanununun 18’inci Maddesi uygulaması sonrasında genişletilerek 12,00 metreye çıkartıyoruz.Ekiplerimiz bölgede kamulaştırılan binaların yıkımına devam ediyor. Karakeçili bölgemizde devam eden yeni 25 metre genişliğindeki yolumuza kadar olan bölümde genişletme çalışması yapıyoruz. Yaptığımız çalışma ile bölgedeki trafik daha da rahatlayacak” dedi.

Alaybey Sokağın güneyine 10 metrelik yeni yol

Başkan Gül, “Ayrıca,Alaybey Sokağın güneyinde 10 metrelik yeni bir yol açacağız. Albayrak Caddesine ve yeni açılacak 25,00 metrelik yola ikinci bir bağlantı yapmış olacağız. Bu yolun bizim için ayrı bir önemi de İnayetullahCami’nin yanına yapacağımız otoparka ulaşımı daha da kolaylaştıracak. “ dedi.

Karakeçili’de sona gelindi

Karakeçili bölgesinde yeni açtığımız 25 metre genişliğinde 650 metre uzunluğundaki yolumuzda sona geldik diyen Belediye Başkanı Zeki Gül, “Şehrimizde alternatif yollar ile trafiğimizi rahatlatmak için önemli çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan biriside Gazi Caddesi ile Fatih Caddesini birbirine bağlayacak olan Karakeçili yolumuzdur. Yol üzerinde bulunan kamulaştırılan binaların yıkımını gerçekleştirdik. Bir tane binamız kaldı. Onunda mahkeme kararı önümüzdeki günlerde çıkacak. Milli Eğitime ait binalarda ise görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah hedefimiz bir an önce yolumuzu faaliyete geçirmek. Yaptığımız bu çalışmalar ile bölgemizde 3  park, 2 belediye hizmet alanı,  Karakeçili Cami arkasında 312, İnayetullah Cami arkasında da 344 olmak üzere toplam 656 araçlık iki otopark yapmayı planlıyoruz. Şehir Merkezimizde yaptığımız bu çalışma ile bölgenin cehresi değişecek. Hemşehrilerimize kamulaştırmalarda bizlere sağladıkları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” Dedi.

20 Kasım 2018
552 kez görüntülendi