Belediye, altyapıda sadece bugünü değil geleceği de düşünüyor

Çorum Belediyesi altyapıda ileriye dönük çalışmalar yaparken sadece bugünü değil geleceği de düşünüyor. Bölgede başlayacak yapılanma için altyapı çalışmalarını hızlandırarak Öğretmen Lisesi Caddesine atık su kanal hattı çalışması yapıyor.

Mevcut yerleşim alanlarında ihtiyaç duyulan içme suyu şebekesi ve kanalizasyonda yenileme ve yeni hat döşeme işlerini aksatmadan sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, bir taraftan da yeni yerleşim alanlarının sağlıklı ve planlı olabilmesi adına bu bölgelerde sağlam ve kaliteli malzemelerle altyapıyı oluşturduklarını belirtti.

Başkan Gül, “Belediyecilik, şehirleşme anlamında ileri görüşlü olmayı gerektiriyor. Yerleşime yeni açılan bölgelerde üst yapıyı yapmadan önce altyapıyı sağlam bir şekilde yapmak bu bölgelerin hızlı gelişmesini ve sonrasında buralara yapılacak üst yapıların uzun süre kullanılması adına önem arz ediyor. Çorum Belediyesi olarak buna önem veriyoruz. Yeni açtığımız Öğretmen Lisesi Caddesi’ne de 1400 metre uzunluğunda 300’lükbeton atık su borusu yerleştiriyoruz. Ayrıca bölgenin okullar bölgesi olması sebebiyle de altyapı ve üst yapı  ayrı bir önem arz sahip. Yaptığımız tüm çalışmaları sadece bugünü değil geleceği de düşünerek yapıyoruz” dedi.

07 Kasım 2018
293 kez görüntülendi