Belediye arife günü mezarlıklarda 60 bin çiçek dağıtacak

Çorum Belediyesi arife günü Ulumezarlık,Çiftlik ve Hıdırlık Mezarlığı’nda 60 bin mevsimlik çiçek dağıtacak.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, Ulumezarlığa arife günü yapılacak olan çiçek dağıtımıyla ilgili basına bilgi verdi.

Her bayramda olduğu gibi bu bayramda arife gününde yine mezarlıklarımızın güzelleşmesi için çiçek dağıtımına başlayacağız diyen Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu,”bu uygulama belediyemiz açısından artık geleneksel hale geldi. Biliyorsunuz geçen aylarda Çorum Belediyesi olarak bütün mezarlıklarda gül dikimini tamamlamıştık. Bu bayram da diğer bayramlarda olduğu gibi mevsimlik çiçeklerimizi vatandaşlarımızın mezarlarına dikmesi için dağıtımını yapacağız” dedi.

Yabacıoğlu,”insanlarımıza nasıl hizmet veriyorsak onların hayatını kolaylaştırmak için nasıl hizmet veriyorsak aynı şekilde geçmişimizede sahip çıkmak durumundayız. Bu bakımdan mezarlıklarımızın bakımını da en güzel şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda hemşehrilerimizden takdir topluyoruz.Sadece gül ve çiçek dikimi yapmıyoruz. Aynı zamanda mezarlarımızın yabani otların temizliğini de yapıyoruz. Amacımız yollarıyla, gülleriyle düzenli güzel bir ortam halinde geçmişimize sahip çıkmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

İki bayramda toplam 120 bin mevsimlik çiçek dağıtılacak

Bayram öncesi mezarlara mevsimlik çiçek dağıtımının geleneksel hale getirdiklerini vurgulayan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, “bu bayramda inşallah 60 bin mevsimlik çiçek dağıtacağız vatandaşlarımıza bunu ücretsiz vereceğiz mezarlarını ziyarete gelen vatandaşlarımız buradan çiçeklerini alarak kendi geçmişlerinin mezarlarına dike bilecekler. Yine kurban bayramında da 60 bin mevsimlik çiçek dağıtacağız bir yıl içerisinde iki bayramda toplamda belediye olarak 120 bin mevsimlik çiçeği dağıtmış olacağız. Bu vesileyle hemşehrilerimizin tutmuş olduğu oruçların vermiş oldukları sadakaların, fitrelerin ve zekatların kabul olmasını ve ülkemizin, milletimizin, islam aleminin barışına kurtuluşuna vesile olmasını dileyerek ramazan bayramımızı ağız tadıyla geçirmemizi temenni ediyorum” dedi.

14 Haziran 2018
452 kez görüntülendi