Belediye hizmeti vatandaşın ayağına götürüyor

Çorum Belediyesi hizmeti daha ulaşılabilir yapma çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Pratik Ödeme Kuruluşu arasında sözleşme imzaladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu’nun makamında yapılan sözleşme imza törenine Pratik İşlem Ödeme Kuruluşu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Soyer ve Çorum Sorumlusu Erdal Çıtak katıldı.

190Noktada Yükleme ve Ödeme Yapma İmkanı

Yapılan anlaşmayla ilgili bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek adına Pratik İşlem Ödeme kuruluşu ile anlaşma yaptıklarını söyledi.

Çorum’un çeşitli noktalarına konulan KİOSK cihazlarıyla vatandaşların su kartı yükleme, su faturası ödeme işlemlerini gerçekleştirebileceklerini belirten Yabacıoğlu; “Halkımıza verdiğimiz hizmetleri daha hızlı ve ulaşılabilir şekilde vermek için çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalardan biri de vatandaşlarımızın belediyeye gelmeden de su kartlarını doldurabilmelerini ve su faturalası gibi borçlarını ödemelerini sağlamak. Bunun için Pratik İşlem Ödeme Kuruluşu ile protokol imzaladık. 15 Temmuz Hürriyet Parkı yanında bulunan otobüs durağına ve Buharaevler Mahallemizde bulunan petrol istasyonuna konulacak KİOKS cihazlarından vatandaşlarımız, 7 gün 24 saat akıllı su saati dolumu ve su faturası ödemesi yapabilecekler. Yine Pratik İşlem merkezlerinde emlak vergisi tahsilatı yapılabilecek. Pratik İşlem Ödeme kuruluşu ile entegreli olarak çalışan Çorum Türk Telekom bayilerinden de kartlı sayaç dolumu ve fatura ödemeleri yapılabilecek. Pratik işlem Merkezi’nin Çorum’da 120 temsilciliği bulunuyor. Öte yandan 35 Türk Telekom bayiinde ve 35 Halk Ekmek büfesi olmak üzere 190 noktada akıllı sayaç dolumu ve su faturası ödemesi yapılabilecek. Bir süredir 10 noktada devam eden tahsilat işlemleri 1 Nisan tarihinden itibaren tüm noktalarda hemşehrilerimizin hizmetinde olacak” dedi.

13 Mart 2018
1.618 kez görüntülendi