Belediye hizmetlerinden memnuniyet oranı % 79

 

Çorum halkının, Belediye çalışmalarından memnuniyet oranı % 79’a yükseldi. Hitit Üniversitesi tarafından yapılan hizmetlerden memnuniyet oranı anketi, Belediyenin hizmetlerinin kamuoyunun beklentilerinin dikkate alınarak yapıldığının da bir göstergesi olarak yorumlandı.

Geçtiğimiz aylarda da AK Parti Genel Merkezi tarafından yaptırılan ankette de % 75 gibi büyük bir memnuniyet oranı çıkmıştı.

Çorum Belediyesi ile Hitit Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen “Çorum İçin Bir Projem Var” üçüncü dönem çalışmaları kapsamında Hitit Üniversitesi Öğrettim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Eşref Savaş Başcı, Öğr. Gör. Gülistan Başcı ve Öğr. Gör. Aslıhan Kaya ile birlikte gerçekleştirdikleri “Çorum İlinde Sosyal Belediyecilik Faaliyetlerinin Farkındalığının ve Memnuniyet Düzeyinin Tespiti” konulu kamuoyu yoklaması ve değerlendirmesiyle ilgili bilgiler veren Başçı, titiz bir çalışmayla yürüttükleri araştırmanın detaylarını paylaştı.

Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, birim müdürleri ve ilgili personelin de katıldığı bir toplantıda yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler veren Yrd. Doç. Dr. Eşref Savaş Başcı, “Bu çalışmayla sosyal belediyecilik kavramının Çorum Belediyesi tarafından nasıl anlaşıldığı ve hizmetlerin hitap ettiği toplum kesimlerince bu hizmetlerin yeterliliği ve nasıl karşılandığını tespit etmeye çalıştık. Çorum’un merkez mahallerinde yaptığımız kamuoyu yoklaması ile toplam 431 anket sonucu elde ettik. Bu sonuçları detaylı tablolar haline getirdik” dedi.
Çorum Belediyesinin sunmuş olduğu hizmetlerin büyükşehir belediyeleri ile yarışır düzeyde olduğunu tespit ettiklerinin altını çizen Yrd. Doç. Dr. Eşref Savaş Başcı, bu sonuca daha önce anket çalışması yaptıkları 15 belediyenin sonuçlarını karşılaştırarak vardıklarını kaydetti.

Çorum halkı Belediye hizmetlerinden memnun
Hitit Üniversitesi tarafından yapılan anket çalışmasının sonucuna göre Çorum halkı, Belediyenin yaptığı hizmetlerin kalitesinin ve çeşitliliğinin arttığına vurgu yapıyor.
Çorum Belediyesinde yapılan çalışmaların kalitesinin önceki yıllarla kıyaslandığında iyileştiğini söyleyenlerin oranı % 79 oldu. Çorum Belediyesinin hizmetlerinden memnun olduğunu ve önceki yıllara göre hizmet kalitesinin sürekli artığı kanaatini paylaşanların oranı % 79’a ulaştı.

Çorum Belediyesinin en çok memnun olunan hizmetlerinin başında yeşil alanlar ve parklar, genel çevre temizliği, ağaçlandırma hizmetleri, terminal ve otogar hizmetleri, ilaçlama(haşereyle mücadele) hizmetleri geliyor. Sosyal Yardım hizmetlerinde ise en çok memnun olun hizmetlerin başında Ramazan çadırı, evde yaşlı bakım hizmeti, ibadethane temizliği, gıda bankası, engellilere yönelik hizmetler ve kıyafet yardımı gibi konular geliyor.

12 Aralık 2017
399 kez görüntülendi