Belediye, kanalizasyon hattı çalışmaları devam ediyor

Belediyemiz, her geçen gün büyüyen ve gelişen şehirde alt yapı çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor. Kent genelinde ihtiyaç duyulan noktalarda su ve kanalizasyon şebeke yenileme çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.

Çorum Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin ihtiyaç duyulan bölgelerde su ve kanalizasyon hattı çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Zafer Sokaklar ve Sülüklüevler’de yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Kale Mahallesi Zafer 2. Caddede 200 mm çapındaki mevcut beton kanalizasyon borularının 400 mm çapındaki yeni borularla değiştirdiklerini ifade eden Zahir, “Aksaray 3. Cadde ile Aksaray 2. Sokağın birleştiği yerden başlayıp, Zafer 2. Cadde boyunca devam eden 600 metre mesafedeki tüm boruları yeniledik.” dedi.

Sülüklüevler 33. Sokakta da eski kanalizasyon hattını da yenilediklerini dile getiren Başkan Yardımcısı Alper Zahir, yapılan bu çalışma ile birlikte taş ocağı ve asfalt plenti ve o güzergah üzerindeki parsellerin atıksu deşarj ihtiyacının karşılandığını sözlerine ekledi.

18 Eylül 2017
532 kez görüntülendi