Belediye, Küçükabdullah Caddesi’ni asfaltlıyor

Belediye Başkanı Zeki Gül, Küçükabdullah Caddesi’nde devam eden asfalt çalışmalarında yerinde inceledi.

Fen İşleri Müdürü Miktad Yıldırım ve Yol Bakım Amiri Oktay Çalışkan’dan bilgi alan Belediye Başkanı Zeki Gül, yollarla ilgili çalışmalarımız Belediye hizmetlerimizin merkezinde olan işlerden bir tanesi. Şehir içerisinde açtığımız yolların konforu, kalitesi açısından yol çalışmalarımızı önemsiyoruz. Şehrimize, insanımıza yakışacak şekilde yollar yaptık, yapmaya da devam devam ettiklerini ifade etti.

Başkan Gül, “Küçükabdullah Caddemizde altyapıyı güçlendirmek ve yolumuzda konforu artırmak için önemli çalışma yaptık. İlk önce Küçükabdullah Caddesinde 350 metre kanalizasyon hattı çalışması, 350 metre İçmesuyu Hattında yenileme çalışmamızı tamamladık. Alt yapı çalışmamızı tamamladıktan sonra alt yapıyı güçlendirmek için 750 metreküplük kazı çalışmamız oldu. 850 ton mekanik serimi yaptık. Bugünde Küçükabdullah Caddemize yan bağlantı yolları ile birlikte 850 ton da asfalt serimi yapıyoruz. Lokal olarak da bazı bölgelerde tretuvar çalışması yaptık. Ayrıca Caddemizin sağında ve solunda bulunan kaldırımları tamamen yenileyeceğiz. 320 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğindeki Küçükabdullah Caddemizin alt – üst yapısıyla yenilenmesinin belediyemize maliyeti 400 bin TL’dir. Şehrimizin bir çok noktasında belediye ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde Ata Caddemizde de alt yapı çalışmalarımıza başlayacağız. Caddemizde kapsamlı çalışmalarımız olacak. Vatandaşlarımızın bu çalışmaları yaparken bizlere göstermiş oldukları anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Zeki Gül inceleme gezisinden sonra çevre esnafını da ziyaret ederek, çay içip sohbet etti. Başkan Gül, “esnafımıza ve bölge hemşehrilerimize yeni yaptığımız yol hayırlı olsun” diye konuştu.

28 Haziran 2018
359 kez görüntülendi