Belediye, Ulukavak içmesuyu hattında önemli çalışma başlattı

Çorum Belediyesi şehrin birçok bölgesinde yeni alt yapı çalışmalarını sürdürürken, mevcut hatlarda da ani oluşacak arızalara karşıda önlemler almaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Zeki Gül, Cengiz Topel Caddesi’nde, Fatih Caddesi’ni Gazi Caddesi’ne bağlayacak yeni yolda alt yapı çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yıl kanal, yağmursuyu, kanal parsel bağlantıları ve içmesuyu hattı olarak yaklaşık 80 km’lik alt yapı çalışması yapacağız. Ulukavak Mahallemizde İkbal Kent bölgesine 900 metre uzunluğunda 225’lik polietilen borular yerleştiriyoruz. Yine diğer bir caddemiz olan Çiftlik Çayırı Caddemizde besleyici hat çalışması başlattık dedi.

Başkan Gül, “Bu bölgeyi besleyen içmesuyu hattında oluşabilecek arıza durumunda arızayı tamir etmek için bölgenin suyunun tamamının kesilmesi gerekiyordu. Yaptığımız bu çalışma ile arıza nerde iselokal olarak orasının suyu kesilecek. Bu sayede su kesintisinden daha az vatandaşımız etkilenmiş olacak. Şehrimizin diğer bölgelerinde de bu tür çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

14 Ağustos 2018
599 kez görüntülendi