Belediye ve Valilik Serkan Kurt’un her zaman yanında

Çorum’da geçirdiği soğuk yanığı hastalığı nedeniyle ayak parmakları kesilen, ayak parmakları olmadığı için de yürüyemeyen ve eve hapsolan Serkan Kurt’a Çorum Belediyesi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yardımları devam ediyor.

Serkan Kurt’u Kale Mahallesindeki evinde ziyaret eden Çorum Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Vakıf yetkilileri,evin eksiklerini belirleyerek bu eksikleri giderdi.Daha sonra kontrol amaçlı ambulans ile hastaneye götürülen Serkan Kurt,burada Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin ve doktorların yakın ilgisi ile tüm tahlilleri ve tedavisi yapıldı.

Bu konuda bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu,hiç bir insanın tek başına yaşayamayacağını, tek başına ihtiyaçlarını karşılayamayacağını belirtti.

İnsanların birbirlerinin yardımına muhtaç olduğunun altını çizen Yabacıoğlu, “Serkan Kurt’un hem daha sağlıklı hem de daha güzel bir ortamda mutlu bir yaşamı sürdürmesi için aralıklarla ziyaretlerimize devam edeceğiz. İhtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız. Valilik ve Belediyemiz bir bütün olarak imkânlarımızı birleştirerek bu kardeşimize sahip çıkıyoruz, sahip çıkmaya da devam edeceğiz” dedi.

18 Nisan 2018
611 kez görüntülendi