Belediye’de, işçi statüsüne geçiş için 1277 kişi müracaat etti

Çorum Belediyesi’nde çalışan taşeron işçilerinde faydalanacağı KHK düzenlemesinde işçi statüsünegeçiş süreci devam ediyor.

Belediye Başkanı Zeki Gül yaptığı açıklamada, 1277 taşeron işçimiz 11 Ocak’a kadar başvurularını yaptı. Çorum Belediyesi ve Çorum Valiliğinden oluşan tespit komisyonu evraklarda gerekli incelemelerini yaptı. 1236 kişinin başvurusu kabul edildi. 41 kişinin ise emeklilik durumu, KHK ile belirtilen tarihten sonra işe girme, araç ile birlikte çalışan işçiler ve belediye şirketinde çalışanların başvuruları ise tespit komisyonu tarafından kabul edilmedi. Başvuruları kabul edilmeyen işçilerimiz Valilikçe oluşturulan itiraz komisyonuna dün itibari ile itirazlarını yaptılar. Komisyon bu hafta içerisinde itirazların sonucunu açıklayacak ve verdiği karar kesin karar olarak kabul edilecek dedi.

Sürecin aşamalarını personelimize ait kurumsal web sayfamızdan ilan ettik diyen Belediye Başkanı Zeki Gül, “listelerin yayınlanmasının ardından taşeron sınavı, 3 Mart – 22 Mart tarihleri arasında yapılacak. 4 Nisan’a kadar da geçişler tamamlanmış olacak. Ayrıca ilgili kurumlar başvurusu kabul edilen 1236 kişinin güvenlik soruşturmasına da devam ediyor. Taşeron personelimizin aktarılacağı Çorum Belediyesi Personel Anonim Şirketimizin kurma kararını Şubat ayı meclis toplantımızda almıştık. Bu konuda da çalışmalarımızın sonuna geldik. Şimdiden personellerimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

22 Şubat 2018
736 kez görüntülendi