Belediye’den 15 Temmuz Sempozyumu

Belediyemiz, 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimini bir sempozyumla ele alıyor. FETÖ’nün sosyolojik ve teorik kökenine dair akademik araştırmaların ele alınacağı sempozyum 28-30 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Cumhuriyet tarihimizin en kanlı darbe girişimi arasında yer alan 15 Temmuz’un tüm yönleriyle alınacağı “Teorik ve Sosyolojik Kökleriyle 15 Temmuz” Sempozyumu ile ilgili yaptığı açıklamada sempozyumunhain darbe girişiminin ardından FETÖ’nün sosyolojik ve teorik kökenine dair en ciddi çalışmalardan birisi olacağını söyledi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından organize edilecek ve Küresel Araştırma Düşünce Merkezi (GRTC) ile birlikte gerçekleştirilecek olan sempozyumla ilgili hazırlıkları tüm hızıyla sürdürdüklerini belirten Başkan Külcü, “Ülkemizin çok değerli akademisyenleri ve mütefekkirleri belirlenen konular hakkında bir süredir çalışmalarını yapıyorlar. 28-30 Nisan tarihlerindeki sempozyumu muzda tebliğlerini sunacaklar. Ayrıca bu tebliğler Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanacak. İngilizce kitaba konuyla ilgili birkaç makale daha eklenerek kitabın İngiltere’de yayın yapan bir yayın evi tarafından yayınlanmasını sağlayacağız. Çünkü FETÖ halen özellikle batı akademisinde faaliyetlerine devam ediyor ve ne yazık ki 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ’yü hakkıyla anlatan İngilizce yayın yok. Sempozyum kitabını bastırarak İngiltere ve Amerika’da ki sosyal bilimci akademisyenlere ulaşmasını sağlayacağız.” dedi.

09 Mayıs 2017
298 kez görüntülendi