Belediyemiz uçkunla mücadeleye devam ediyor

Belediyemiz bağlı ekipler halk sağlığını tehdit eden karasinek, sivrisinek gibi vektör canlılara karşı mücadele çalışmalarına devam ediyor.

Halk sağlığı ve çevre sağlığı açısından tehdit oluşturan sivrisinek, karasinek gibi uçkunla mücadele çalışmalarına devam eden Belediyemiz, şehrin önemli caddelerinde ilaçlama çalışması yaptı. ULV makinesi ile Gazi Caddesi, Bahabey Caddesi, Fatih Caddesi, Eşref Hoca Caddesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, Osmancık Caddesi, Varinli Caddesi, Recep Tayyip Erdoğan Caddesi ve Çiftlik Caddesinde ilaçlama yapan Belediyemiz ekipleri vatandaşların bahar ve yaz aylarını daha rahat ve huzurlu geçirmelerini için mücadele çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Yaz dönemi için önceden tedbir alındı

Yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen vektör canlılara karşı mücadele çalışmasını kış aylarında başladığını ifade eden Belediye Başkan Yardımcımız İsmail Yağbat, “Vektörle mücadele için belediyemiz bünyesinde özel bir ekip oluşturduk. Bu ekip kış aylarından itibaren vektör canlıların larvalarını bıraktıkları dere yatakları, yağmur suyu kanalları ve şehir çeperlerindeki hayvan gübrelerinin biriktirildiği yerlerde kimyasal müdahalelerde bulunuyor. Hemşehrilerimizin daha sağlıklı, daha konforlu bir yaşam sürmeleri için vektör canlılar ve uçkun formlu canlılara karşı mücadelemiz yıl boyunca devam edecek” dedi.

Vektörel mücadelenin iki yönlü olduğunu belirten Yağbat, vatandaşların da çöplerini ağzı bağlı bir şekilde çöp konteynerlerine atarak konteynerlerin kapaklarını kapatmaları gerektiğini vurguladı.

 

11 Mayıs 2021
406 kez görüntülendi